Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden

Marko verklaart Red Bull-probleem voor Lawson

De derde vrije training was een sessie met twee gezichten voor Red Bull. Max Verstappen zat er met P3 weer keurig bij, terwijl Liam Lawson met problemen kampte. Helmut Marko geeft uitleg.

Max Verstappen kende een moeizame vrijdag in Australië, maar tijdens de derde vrije training zag het er toch weer een stuk rooskleurig uit. Verstappen gaf slechts 81 duizendsten toe op de snelste man, Oscar Piastri. Voor Liam Lawson was het echter een sessie om snel te vergeten, want hij kwam slechts tot twee rondjes en moest daarna naar binnen vanwege een probleem met de Red Bull RB21.  Tijdens de training werd al bekend dat er een probleem met de power unit was, Red Bull-adviseur Helmut Marko legt uit waar het probleem precies zit. "Bij de turbo. We weten wat de oorzaak is en het is eigenlijk al bijna opgelost", zo legt de Red Bull-adviseur bij ORF uit. Dan gaat de Oostenrijker nog in op de aanstaande kwalificatie. "Het zal heel, heel krap worden. Ik denk dat honderdsten van een seconde de doorslag gaan geven. Maar als je de beste tussentijden bij elkaar optelt, dan is het Lando Norris die bijna een tiende voorsprong heeft. De rest zit binnen honderdsten van elkaar." Tot slot ziet Marko dat het een lastige kwalificatie voor Lawson zal worden. "Voor Lawson is het natuurlijk heel erg moeilijk, omdat hij niet kon uittesten wat we aan de auto hebben veranderd. Hij moet dus vertrouwen op de setup van Max."

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
jpn GP Japan 29 mrt 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
Volledige kalender
x
Formule E 'FIA-president ontvangt onthutsende klachtenbrief van alle Formule E-coureurs'