McLaren slaagde er in Japan eindelijk in om twee auto's aan de start te krijgen. Twee weken daarvoor moest het nog de vernedering van een dubbele DNS in China ondergaan, door een complex samenspel tussen de besturingssoftware van de krachtbron en die van de transmissie.
Dat gezegd hebbende, heeft de MCL40 in Suzuka laten zien dat het concept van de wagen klopt, al zijn op dit moment nog niet alle knelpunten verholpen. Tijdens de eerste race in Melbourne was het duidelijk dat bandenslijtage een belangrijk probleem voor deze auto was, iets wat later ook in China werd vastgesteld. Dat was echter alleen het geval in de sprintrace, omdat men niet deelnam aan de hoofdrace.
Teambaas Andrea Stella stak in Japan niet onder stoelen of banken dat de auto tot nu toe onderontwikkeld is en dat er bij de hervatting van het kampioenschap in Miami upgrades nodig zijn. Die moeten enerzijds het probleem oplossen dat waarschijnlijk verband houdt met een niet-optimale aerodynamische balans en de bandenslijtage. Anderzijds moeten ze de algehele prestaties verbeteren om geen terrein te verliezen ten opzichte van de directe rivalen.
Geen voordeel vanuit ADUO
McLaren beschikt daarbij over de Mercedes-motor en heeft daardoor geen toegang tot ADUO (Additional Development and Update Opportunities, waardoor motorleveranciers met een achterstand meer mogelijkheden krijgen om de krachtbron te ontwikkelen), dat vanaf de GP in Barcelona aan Ferrari, Audi en Honda zou moeten worden toegekend.
Dit betekent dat de enige kans om de prestaties te verbeteren in het toepassen van aerodynamische pakketten ligt, die voor een verandering van de aerodynamische profielen zorgen, met een herverdeling van de belasting die ervoor zorgt dat de gewichtsverplaatsing minder abrupt en minder gevoelig wordt. Daarnaast moet het zorgen voor een auto die minder op de voorkant gericht is dan momenteel bij de MCL40 het geval lijkt te zijn.
Alle teams zullen overigens upgrades meenemen naar Miami. Het ligt dan ook voor de hand dat de technici van het team uit Woking, hoewel ze verbeteringen zullen introduceren, zich vooral zullen richten op wat als de resterende zwakke punten van dit ontwerp worden beschouwd, in plaats van zich rechtstreeks te meten met de oplossingen van hun rivalen.
Er staan dus nieuwe versies van de hoofdprofielen, maar vooral van de flaps, op het programma in Miami, net als een grondige herziening van de vloer, die niet duidelijk zichtbaar is. Het is echter juist bedoeld om een aerodynamisch DNA te verkrijgen dat beter aansluit bij de dynamica van de auto.
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!