De ontwikkelingsrace in de Formule 1 is bijzonder interessant. Mercedes schoot ontzettend sterk uit de startblokken, maar ziet Ferrari en McLaren steeds dichterbij komen. Waar Mercedes koos voor een ver doorontwikkelde auto aan het begin van het seizoen, brengt de concurrentie nu juist steevast updates mee. Zeker McLaren stelde ontwikkelingen nog even uit.
Maar bij Mercedes nemen de zorgen langzaam wel toe. Toto Wolff zei na de race in Zandvoort namelijk dat er geen geld meer is voor nieuwe upgrades. Natuurlijk komt er echt nog wel wat aan, maar significant is het niet. McLaren-teambaas Andrea Stella denkt nog steeds dat Wolff een beetje overdrijft. Hij wijst op een speciale uitzondering in de reglementen.
"Volgens mij hebben we in onze benadering van de uitgaven voor 2026 geprobeerd consistent te blijven met het feit dat we altijd al wisten dat dit een ontwikkelingsstrijd zou worden", vertelt Stella tegenover onder meer RacingNews365. "Het heeft namelijk geen zin om te zeggen dat het een ontwikkelingsstrijd wordt als je het budget niet hebt om updates daadwerkelijk te realiseren."
"We hebben onze werkzaamheden aan de launch-auto uitgevoerd en we hebben ook de projecten geselecteerd waarvan we zeker wilden zijn dat er budget was om de upgrades te financieren. Denk aan updates voor Hongarije, Zandvoort en Italië. Er komt nog een klein beetje bij voor de rest van het seizoen."
Uitzondering voor 2027
Dan wijst Stella op de uitzondering. "Er is ook extra budget dat wordt toegestaan vanwege de (aangepaste, red.) motorreglementen voor 2027, dus ik denk dat Mercedes daar ook gebruik van zal maken, aangezien ik begrijp dat zij nog wat upgrades meebrengen. Uiteraard werkt elk team volgens een ander model en is er ook een verschil in schaalgrootte tussen de teams."
"McLaren heeft naar mijn begrip gewoon een kleinere schaal dan Mercedes en daardoor bijvoorbeeld lagere kosten op het gebied van personeel, wat we vervolgens kunnen ombuigen naar uitgaven aan upgrades", sluit Stella af.
Ook interessant:
De GP van Italië was er een om niet snel te vergeten. Het Autodromo di Monza werd het toneel van een inhaalrace die de geschiedenisboeken in zal gaan.. Host Anouck van Heerden blikt met Mike Hezemans en Ruud Dimmers terug op de race, en kijkt vooruit naar de GP van Spanje in een nieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!