Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1 nieuws

McLaren voorspelt zinderende strijd, mét Red Bull: "Geen extreem grote verschillen"

Hoe zien de krachtsverhoudingen in de Formule 1 eruit in 2026? Andrea Stella denkt dat het heel dichtbij elkaar zit.

In Barcelona werden de nieuwe F1-bolides voor het eerst intensief getest door de verschillende teams. Tijden zeiden nog weinig, maar het was wel duidelijk dat Mercedes het heel goed voor elkaar had. De Zilverpijlen reden bijzonder veel ronden en zagen er ook stabiel uit.

Dat is ook McLaren-teambaas Andrea Stella opgevallen. Hij is op zijn hoede voor Mercedes, maar ook voor Ferrari en Red Bull. Stella denkt dat de verschillen niet bijzonder groot zijn.

"Wat performance betreft is het uiteraard erg moeilijk om een objectieve beoordeling te geven, omdat we niet weten wat de programma's, brandstofniveaus of werkschema's van andere teams zijn", vertelt Stella in een Q&A van McLaren. "Daarnaast waren de omstandigheden heel anders dan we normaal tijdens raceweekenden meemaken."

Toch durft Stella het wel aan om een eerste voorspelling te wagen. "Dat gezegd hebbende is het duidelijk dat er minstens drie concurrenten - Mercedes, Ferrari en Red Bull - sterk zijn begonnen. Vooral Mercedes heeft de lat duidelijk hoger gelegd, en wij zullen hard moeten werken om datzelfde te doen."

Stella waarschuwt echter ook voor Red Bull en Ferrari. "Het feit dat deze drie teams met drie verschillende motoren rijden, is een eerste aanwijzing dat er mogelijk geen extreem grote verschillen zijn in performance, althans bij sommige motorleveranciers."

Ontwikkeling wordt cruciaal

De Italiaan denkt dat doorontwikkeling cruciaal wordt. "Meer dan ooit zal dit jaar het vermogen van teams en coureurs om het beschikbare pakket optimaal te benutten, evenals de capaciteit om de auto in de juiste richting door te ontwikkelen, het verschil maken."

"In elk geval zal wat we in het eerste deel van het seizoen zien qua krachtsverhoudingen vrijwel zeker niet hetzelfde zijn als in het tweede deel, juist omdat de effecten van doorontwikkeling in een vroege fase zeer groot kunnen zijn."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
aus GP Australië 8 mrt 2026
chn GP China 15 mrt 2026
jpn GP Japan 29 mrt 2026
bhr GP Bahrein 12 apr 2026
sau GP Saoedi-Arabië 19 apr 2026
usa GP Miami 3 mei 2026
Volledige kalender
x
2026 F1-vrees Verstappen komt voorlopig uit