Aan het begin van het jaar, nog voor het F1-seizoen was begonnen, ontstond er veel rumoer rond het team van Mercedes. De compressieverhouding van de krachtbron mag in 2026 16:1 bedragen, maar Mercedes zou een manier hebben gevonden om toch een verhouding van 18:1 te gebruiken tijdens raceomstandigheden. De metingen van de FIA vinden alleen 'koud' plaats.
De concurrentie van Mercedes was er niet van gediend en klaagde bij de FIA, waarna er uiteindelijk een compromis werd gevonden. Vanaf 1 juni 2026 wordt de compressieverhouding ook onder warme omstandigheden gemeten, terwijl volgend jaar uitsluitend nog gebruik wordt gemaakt van een warme meetmethode.
RacingNews365 sprak met voormalig F1-coureur Juan Pablo Montoya, die zelf niet zoveel van de controverse snapt. De Colombiaan wijst de klagende leveranciers terecht door te stellen dat ze zelf ook zo'n trucje hadden kunnen ontwikkelen.
"Ik vind het eigenlijk gek om te zeggen dat het niet in de regels staat", stelt Montoya. "Als de regel zegt dat je bij een bepaalde temperatuur moet meten en je doet dat uiteindelijk ook echt, dan is dat wat de regel voorschrijft."
Montoya vindt Mercedes dus juist slim. "Dat is juist de schoonheid van de Formule 1: manieren vinden om de regels op te rekken, het beter doen dan wie dan ook, en dingen ontdekken die niemand anders kan. En als je daarover klaagt, waarom probeer je het dan niet gewoon zelf in plaats van te klagen?"
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!