Kimi Antonelli gaat aan de leiding van het Formule 1-kampioenschap en geniet een voorsprong van 81 punten op teamgenoot George Russell. Van een directe titelstrijd is er dus momenteel weinig sprake, al zouden uitvalbeurten of pechgevallen de nodige zaken kunnen veranderen.
Bovendien heeft Mercedes ook al gezien dat het op de baan spannend kan worden tussen de twee. Zo was er een rondenlang gevecht om de leiding in de Grand Prix van Canada terwijl er ook op Monza een onderlinge strijd om de zege was. In beide gevallen bleef de schade beperkt, maar het team weet ook dat het zomaar fout kan gaan. Toch wordt er nog niet gedacht aan ingrijpen.
"Voor ons was Monza makkelijker om naar te kijken dan Canada", zegt trackside engineering director Andrew Shovlin in de Nu Silver Arrows Radioshow. "Canada voelde alsof het net iets verder ging dan het niveau waarop we willen dat onze twee coureurs met elkaar racen."
Niet verbieden
Het is volgens Shovlin 'makkelijk' om het racen tegen elkaar 'te verbieden', maar hij benadrukt dat Mercedes zich er tot nu toe 'nauwelijks' mee bemoeid heeft. "We laten ze gewoon weten wat we van hen willen zien en als ze zich daaraan houden, zijn ze vrij om tegen elkaar te racen", voegt hij toe.
"En zoals ik al zei: waarschijnlijk is dat het beste voor het constructeurskampioenschap, maar ook voor beide kampioenschappen. Ze gaan ieder raceweekend in met het idee dat ze kunnen winnen. Het team zal hen daarbij ondersteunen en dat helpt hen om ieder weekend het allerbeste uit zichzelf te halen op de baan."
Ook interessant:
Max Verstappen zette ruim tien jaar geleden de F1-wereld op zijn kop toen hij zijn debuut maakte, maar vandaag de dag verbreedt hij zijn autosporthorizon meer en meer. Maar hij is allang niet meer de enige. Mag hij een 'trendsetter' genoemd worden?
Natuurlijk zoomen we in de nieuwe F1-podcast van RacingNews365 weer in op alle andere (sportieve) trends in de F1 van dit moment en hoe vertaalt die sportieve trend zich naar het raceweekend in Azerbeidzjan. Wat kunnen Max Verstappen en Red Bull daar? Dit en nog veel meer komt ter sprake tussen Ruud Dimmers en Mike Hezemans met als host Anouck van Heerden.
RacingNews365 genomineerd en maakt kans om bekroond te worden tot 'Beste Sportwebsite' én 'Populairste Sportwebsite'.
De winst zou een prachtige bekroning zijn voor ons harde werk vanaf het circuit en de redactie! Daarom doen we een beroep op jou: Stem op ons!
Stem op RacingNews365!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.













Praat mee!