In de zoektocht naar nieuwe successen, heeft Ferrari de afgelopen twee jaar gezocht naar nieuwe namen om de technische personeelsbasis te versterken. Zo wist de Scuderia in 2024 nog technisch directeur chassis Loïc Serra weg te kapen bij Mercedes. Aan de andere kant verloor het team ook enkele belangrijke figuren, vooral aan de motorkant. Wolf Zimmermann en Lars Schmidt vertrokken namelijk naar Audi om daar aan het nieuwe motorproject te werken.
Nu heeft Ferrari wederom toegeslagen op de personeelsmarkt. Guillaume Dezoteux wordt namelijk de nieuwe 'Hoofd Performance' bij de Italiaanse renstal. Daarmee komt er direct ook een einde aan een samenwerking van achttien jaar tussen Dezoteux en Toro Rosso/AlphaTauri/Racing Bulls, waar de Fransman onder andere de rollen van Hoofd Simulaties, Hoofdengineer en Hoofd Performance bekleedde.
Dezoteux maakte het nieuws zelf bekend op LinkedIn. Daar plaatste hij het volgende bericht: "Vandaag is de laatste dag van mijn avontuur bij de Red Bull-familie. Ik wil mijn oprechte dank uitspreken aan het team en wens hen het allerbeste voor het komende seizoen met de nieuwe auto en de gloednieuwe krachtbron."
Met het aantrekken van Dezoteux, heeft de Scuderia haar technische organisatie verder versterkt. Deze staat onder leiding van zijn landgenoot Loïc Serra, die fungeert als technisch directeur. Tijdens raceweekenden valt de operationele aansturing onder Matteo Togninalli, het hoofd trackside engineering, die samen met sportief directeur Diego Ioverno verantwoordelijk is voor de uitvoering op het circuit. In die hiërarchie zal Dezoteux rapporteren aan Togninalli.
Nederland hoopt zich te kwalificeren voor de volgende ronde van het WK Voetbal. Scoort Nederland tegen Tunesië dan ontvang je bij Unibet liefst 50 x jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!