Tijdens het Grand Prix-weekend in China kwamen de significante problemen van Red Bull voor het eerst aan het licht. Max Verstappen en Isack Hadjar hadden het hele weekend last van balansproblemen en bivakkeerden vooral in het middenveld. Dat terwijl er na de Grand Prix van Australië zoveel positiviteit was over het potentieel van de RB22.
Het potentieel is natuurlijk niet verdwenen, maar ook in Japan gaat het voorlopig niet van een leien dakje. Verstappen eindigde op de tiende plaats in de tweede vrije training en klaagde dat grote wijzigingen aan zijn auto weinig hadden uitgehaald. Het probleem met het chassis zit dieper en is nog niet achterhaald, al gaf hoofdengineer Paul Monaghan wel aan dat het team ideeën heeft over waar het vandaan komt.
De eerste stap in de goede richting probeert Red Bull te zetten met een flink updatepakket. Zo zijn de sidepod-inlets, vloer en motorkap onder handen genomen om meer performance te vinden. Concurrenten als Mercedes en McLaren namen in tegenstelling tot Red Bull geen updates mee naar Suzuka.
Lange F1-pauze in april
Toch is het wel voordelig voor de renstal uit Milton Keynes dat ze vóór de lange break in april al de updates kunnen verifiëren. Monaghan zei het volgende over de eerste bevindingen na de tweede vrije training: "Als ons begrip van alles wat we hebben gezien klopt, dan lijken de updates zich goed te gedragen. Maar er zijn nog andere aspecten van de auto die momenteel niet goed functioneren."
Red Bull probeert in Japan dus een totaalplaatje te krijgen van de problemen van de RB22, om richting de Grand Prix van Miami nieuwe wijzigingen door te voeren. Ook dit GP-weekend hoeft nog niet bij voorbaat verloren te zijn, want het team heeft vrijdagavond de tijd om te kijken waar de balans nog kan worden verbeterd, ook met de nieuwe onderdelen. Bovendien zal er in de fabriek veelvuldig getest worden in de simulator.
Al met al dient de GP van Japan als testcase richting de rest van het seizoen. Red Bull checkt nu al wat de updates uithalen en zet in april ongetwijfeld alle zeilen bij om het tij te keren. Is dat genoeg om vanaf Miami vooraan mee te doen? Waarschijnlijk heeft Red Bull meer tijd nodig, maar een grote stap behoort tot de mogelijkheden. Wat dat waard is, blijkt dan snel.
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!