Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Mercedes

Russell weet wat hem te doen staat na nieuwe tik van Antonelli

George Russell ziet zijn kansen op de Formule 1-titel steeds kleiner worden. Na de zevende zege van Kimi Antonelli staat de Mercedes-coureur 66 punten achter zijn teamgenoot, al wil hij de handdoek voorlopig nog niet volledig in de ring gooien.

Russell Monza FP2
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

In Italië behaalde Kimi Antonelli zijn zevende zege van het Formule 1-seizoen. Hij breidde daarmee zijn voorsprong op naaste concurrent en teamgenoot George Russell uit tot 66 punten. Het seizoen telt nog zeker tien races - mogelijk elf als de Grand Prix van Saudi-Arabië, die eerder dit jaar werd afgelast, nog vervangen wordt - en hoewel de voorsprong groot is, zijn er nog kansen voor Russell om terug te slaan.

Antonelli heeft nog wel de luxe dat hij zeker twee Grands Prix puntloos kan blijven en dan alsnog aan de leiding gaat, maar te veel fouten of problemen en het kan zomaar de andere kant op vallen.

Russell weet dat er van zijn kant juist veel goed moet gaan als hij nog hoop wil houden op de titel. De Brit wil zich voor nu niet te veel bezig houden met die titelstrijd, wetende dat Antonelli er heel goed voor staat.

"Kimi heeft het absoluut in eigen hand en hij verdient het ook om in die positie te zitten", erkent Russell. "Persoonlijk denk ik niet eens na over een strijd om het kampioenschap, een comeback of iets dergelijks."

"Ik richt me er gewoon op om het race voor race te bekijken en elk raceweekend het maximale eruit te halen", voegt Russell toe. "Hij presteert ongelooflijk goed."

"Het wordt ontzettend lastig om dat gat nog te dichten, dus ik accepteer gewoon dat het is zoals het is. Vanaf nu ga ik er vooral van genieten en proberen zoveel mogelijk races te winnen", besluit de nummer twee in het kampioenschap, die maar tien punten voorsprong heeft op Lewis Hamilton.

Ook interessant:

De GP van Italië was er een om niet snel te vergeten. Het Autodromo di Monza werd het toneel van een inhaalrace die de geschiedenisboeken in zal gaan.. Host Anouck van Heerden blikt met Mike Hezemans en Ruud Dimmers terug op de race, en kijkt vooruit naar de GP van Spanje in een nieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
LIVE Reacties na uitdagende kwalificatie Verstappen in Austin