Charles Leclerc kwam met de nodige bombarie bij Ferrari binnen. De Monegask moest de Scuderia helpen aan de wereldtitels waar het team al jarenlang naar smachtte. Inmiddels is het 2026, rijdt Leclerc al zijn achtste seizoen voor Ferrari en blijft een tweede plaats in de WK-eindstand van 2022 zijn beste resultaat. Wereldtitels leverde het dus nog niet op, ook niet bij de constructeurs.
In hoeverre dat aan Leclerc zelf ligt, valt te betwisten. De Monegask beschikte niet vaak over een auto waarmee hij een volledig seizoen mee kon doen om de wereldtitel. Toch maakte hij door de jaren heen ook een aantal pijnlijke, maar vooral onnodige fouten.
Volgens Ralf Schumacher blijkt daaruit dat Leclerc simpelweg niet tot het kaliber van Max Verstappen behoort. In de podcast Backstage Boxengasse geeft de zesvoudig Grand Prix-winnaar zijn mening over de Ferrari-coureur: "Ik geloof dat hij het potentieel heeft - en bovendien is hij een ongelooflijk aardige en vriendelijke kerel. Een geweldig persoon met een geweldige persoonlijkheid."
Geen Max Verstappen
Of Leclerc ook kans maakt op het winnen van een wereldkampioenschap, is de vraag. Schumacher gelooft van wel, maar dan moeten de prestaties van beide kanten komen.
"Het is moeilijk te zeggen. Charles Leclerc heeft nu een zevenvoudig wereldkampioen naast zich, en tot nu toe - in ieder geval het afgelopen jaar - heeft hij hem volledig overtroffen. Lewis zit er dit jaar dichterbij, maar Charles is nog altijd de leider van het team."
Toch is er ook kritiek aan het adres van de Monegask en Ferrari: "Ferrari is Ferrari, en zelfs Fred Vasseur alleen is niet genoeg. De vraag is dus: kan hij ooit wereldkampioen worden in dit team, met deze mensen? In een McLaren absoluut - net als Lando Norris vorig jaar - daar bestaat geen twijfel over. Is hij een Max Verstappen? Nee, dat is hij zeker niet."
Ook interessant:
Max Verstappen greep naast de overwinning in de 24 uur van de Nürburgring, maar maakte wel veel indruk. Ruud Dimmers, Joris Mosterdijk én winnaar Tom Coronel blikken terug in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!