Mercedes had sinds 2022 een van de betere line-ups in de Formule 1. Lewis Hamilton had zich al lang en breed bewezen als zevenvoudig wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport, terwijl George Russell zich als talent kon ontwikkelen naast de grootheid.
Begin 2024 werd echter bekend dat Hamilton de overstap zou maken naar Ferrari, waardoor de Zilverpijlen op zoek moesten naar een opvolger. Uiteindelijk werd die gevonden in Kimi Antonelli, het jonge talent uit de eigen opleiding.
De Italiaan werkte in 2025 een debuutseizoen met de nodige hoogte- en dieptepunten af. Zo stond hij in Canada, Brazilië en Las Vegas op het podium, terwijl hij tijdens het Europese seizoen teleurstellend presteerde. Uiteindelijk moest hij genoegen nemen met P7 in het rijderskampioenschap, terwijl Russell zijn beste seizoen uit zijn carrière afwerkte.
'Hij is nog maar een kind'
Hij werd namelijk vierde in het kampioenschap met in totaal 319 punten, 169 punten meer dan Antonelli. Bovendien heeft de Brit 154 Grands Prix achter zijn naam staan, terwijl Antonelli tot 'slechts' 26 races komt. In de laatste race, in China, wist Antonelli echter zijn eerste zege te pakken, waardoor hij zijn achterstand op WK-leider Russell verkleinde tot vier punten.
Desondanks waakt Mercedes-teambaas Toto Wolff voor te veel optimisme, zeker als het gaat over een mogelijke wereldtitel voor de pas 19-jarige Italiaan. "Om te beginnen denk ik dat we nu de hype al wel zien ontstaan, vooral in Italië. Ik zie de headlines al: wereldkampioen, Grande Kimi, enzovoort. Dat is echt niet goed", aldus de Oostenrijkse teambaas tegenover onder meer RacingNews365.
"De fouten zullen echt nog komen, hij is nog maar een kind. Het is nog veel te vroeg om alleen al te denken aan een kampioenschap. We hebben een goede auto die op dit moment in staat is om te winnen, maar laten we eerst maar eens kijken wat voor politieke messen er de komende tijd nog tevoorschijn gaan komen."
Druk ligt niet op Antonelli
De uitspraken die Wolff niet veel later doet, zeggen nog wel meer over de verhoudingen binnen de Zilverpijlen. "Maar op het moment is onze auto in staat om te winnen. Beide coureurs hebben gelijke kansen om te winnen, maar nu al over kampioenschappen praten is een beetje veel. Als jonge coureur moet hij eerst volwassen worden en opgroeien. Hij heeft een fantastische coureur als teamgenoot, die al acht jaar langer in deze sport zit."
Russell wordt, zonder het zo te zeggen, dus in een andere positie gezet dan Antonelli. Daardoor lijkt Russell al naar voren te worden geschoven door Wolff als de titelkandidaat namens de Zilverpijlen, want Antonelli moet 'als jonge coureur eerst volwassen worden en opgroeien', zoals de teambaas zelf zei. De druk wordt voorlopig in ieder geval niet op Antonelli gelegd, waardoor de focus automatisch op Russell komt te liggen.
Van de Brit mag inmiddels ook worden verwacht dat hij kan meestrijden om de wereldtitel. Hij heeft al een aantal zeges op zijn naam staan, al heeft hij zich nog nooit echt kunnen laten zien in een titelstrijd. Hij is wel steeds vaker in de positie gekomen om met grote namen te vechten. Maar een échte strijd om de titel tussen Russell en Antonelli hoeven we voorlopig echter niet te verwachten.
Ook interessant:
Max Verstappen en Red Bull kenden een rampweekend in China. Rudy van Buren, Tim Coronel en Joris Mosterdijk blikken terug in een kakelverse aflevering van de Formule 1-podcast van RacingNews365!
Nieuw F1-seizoen, nieuwe kansen! Pakt Max Verstappen, George Russell of Kimi Antonelli een podiumplaats in Japan, dan pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!