Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Verstappen compleet in shock: "Hoe ben ik hier in vredesnaam terechtgekomen?"

Max Verstappen eindigde als tweede tijdens de Formule 1 Grand Prix van Hongarije. In de laatste ronde kon hij totaal niet geloven wat er aan de hand was.

Verstappen podium Hungary
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Max Verstappen moest het hele weekend tijd toegeven op de snelste coureurs, maar de Nederlander ging er toch vrij onverwachts vandoor met een podiumplaats. Hij moest zijn meerdere erkennen in Lando Norris, maar was wel sneller dan WK-leider Kimi Antonelli.

Tijdens de persconferentie na afloop van de race krijgen Norris, Max Verstappen en Antonelli de vraag wat er door hun hoofd ging tijdens de laatste ronde. In eerste instantie lijkt het, in ieder geval bij Norris het geval is, niet helemaal duidelijk waar de vraag precies over gaat.

"Hoe zegt men dat ook alweer? Om de race te winnen, moet je als eerste finishen, toch?", zo antwoordt Verstappen als eerste, waaraan Norris het volgende toevoegt. "Wijze woorden." Antonelli doet ook een duit in het zakje. "Gewoon niet crashen."

Verstappen brengt daarna de vraag weer op tafel. "Er zat niemand vlak achter je, dus wat dacht je tijdens die laatste ronde?" Norris: "Wat ik dacht?" Antonelli heeft wel een idee waarom de winnaar in Hongarije niet meteen antwoord geeft op de vraag. "Misschien kan hij niet echt zeggen wat hij dacht."

'Ik keek gewoon naar de tribunes'

Vervolgens verduidelijkt Verstappen dat het gaat over wat Norris dacht met betrekking tot racegerelateerde zaken. "Oh, oké. Dat is makkelijk. Ik probeerde alle kerbstones te ontwijken. We hadden natuurlijk de DNF met Oscar Piastri door een defect aan de auto, dus werd mij gevraagd om alle kerbstones, hobbels en dat soort dingen te vermijden."

"Ik had een ruime voorsprong. Ik kon het vrij rustig aan doen. Een klein deel van mij wilde aan het einde voor de snelste ronde gaan, maar ik weet dat Will (Joseph, race-engineer) me zou neerschieten als ik dat deed, dus heb ik dat maar niet gedaan. Maar ik keek gewoon naar de tribunes."

"Dat is alles wat ik normaal gesproken probeer te doen: omhoog kijken naar de tribunes en de fans zien, en het moment in me opnemen, want je weet nooit hoe vaak zulke momenten zich voordoen. Het is een mooi moment als je in een Formule 1-auto over het circuit rijdt en je de sfeer en het gevoel van de fans kunt voelen. Dat is iets wat ik normaal gesproken probeer te doen in de laatste ronde."

Bij Verstappen ging er iets totaal anders door zijn hoofd. "Ik dacht alleen maar: 'Hoe ben ik hier in vredesnaam terechtgekomen?' Dat was het voor mij. Ik was geschokt. Ik ben eigenlijk nog steeds geschokt."

Tot slot laat Antonelli van zich horen. "Ik probeerde het gewoon over de finish te brengen. Ik pushte in de laatste ronde iets minder, omdat ik een klein gat had ten opzichte van Lewis Hamilton. Ik probeerde gewoon geen fouten te maken en het over de finish te brengen."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
sgp GP Singapore 11 okt 2026
Volledige kalender
x
Live Reacties na wonderbaarlijke podiumfinish Verstappen