Red Bull Racing koos ervoor om op maandag en dinsdag direct in actie te komen tijdens de eerste wintertest in Barcelona. De Oostenrijkse renstal werkte op beide dagen een prima aantal ronden af, waarmee zowel de RB22 als de gloednieuwe DM01-krachtbron al uitgebreid getest kon worden. De dinsdag eindigde echter in mineur, toen Isack Hadjar onder verraderlijke omstandigheden van de baan schoof en achterstevoren in de muur belandde.
De schade aan de auto bleek niet enorm, maar het team had wel tijd nodig om vast te stellen welke onderdelen precies beschadigd waren. Bovendien zijn vervangende onderdelen in deze fase van het seizoen nog niet zo eenvoudig voorhanden als later in het jaar. Red Bull besloot daarom de planning aan te passen en woensdag al niet in actie te komen, terwijl dat aanvankelijk wel de bedoeling leek.
Daarmee bleef de vraag open of Max Verstappen, die de laatste testdag voor Red Bull voor zijn rekening zal nemen, op donderdag of vrijdag de baan op zou gaan. RacingNews365 heeft inmiddels vernomen dat Red Bull er ook voor heeft gekozen om de vierde testdag, die vandaag op het programma staat, aan zich voorbij te laten gaan.
Die beslissing lag overigens al in de lijn der verwachtingen, aangezien Verstappen woensdagavond nog te zien was op het YouTube-kanaal van Team Redline, het simraceteam waarmee de Nederlander is verbonden. En dat vanuit zijn eigen woning.
Niet alleen Red Bull Racing blijft donderdag aan de kant. Ook Haas heeft besloten deze testdag over te slaan. De Amerikaanse renstal liet daarbij weten vrijdag sowieso wel in actie te komen. Vanuit Red Bull Racing is er vooralsnog geen officiële bevestiging. Deze volgt mogelijk vrijdagochtend, voorafgaand aan de sessie.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel








Praat mee!