De eerste tien minuten van de eerste vrije training voor de Formule 1 Grand Prix van Canada zien er op papier prima uit voor Max Verstappen. Op zachte banden is hij de snelste in de eerste stint in de openingsronden. McLaren doet wat evaluatiewerk met aerorakes met het oog op updates, maar na een goede tien minuten melden anderen zich voor de Nederlander. Dat doet onder andere Charles Leclerc, vlak voordat hij in de eerste sector als eerste dit weekend in de muur duikt met een code rood tot gevolg. Leclerc is in orde, de auto lijdt heel veel schade.
Na de hervatting is het stuivertje wisselen aan kop naarmate de baan sneller en sneller wordt. Ook Verstappen spreekt daarin een woordje mee, zeker als hij een vers setje zachte banden gaat halen. Hij duikt drie tienden onder de tijd van George Russell, maar tegelijkertijd gaat Carlos Sainz maar een paar honderdsten langzamer en dat toont aan dat Verstappen bepaald nog niet 'los' is.
Maar goed, hij hoeft niet los te staan, hij hoeft alleen maar voor de rest te staan en verrassend genoeg blijft de tijd van Verstappen tot het einde staan als de snelste tijd. McLaren geeft nog niet thuis met wat onnodige uitstapje, momentjes van onbalans en een echt vrije ronden krijgen ze niet gevonden. Het oog allemaal nog erg disconnected.
En op het moment dat we McLaren eens niet vooraan zien, is het Williams dat opstaat op een circuit dat hen uitstekend lijkt te liggen. En waar vinden we Yuki Tsunoda dan terug? Op P11, op ruim zeven tienden van teamgenoot Verstappen.
De andere eervolle vermelding is er voor Racing Bulls, dat twee auto's in de top acht heeft staan. Grootste tegenvallers zijn Nico Hulkenberg en Franco Colapinto, niet geheel toevallig de hekkensluiters van deze sessie.
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Canada, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 x je inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!