Het voelt misschien alweer heel lang geleden, maar Max Verstappen begon met Liam Lawson als teamgenoot aan het nieuwe seizoen. Dat pakte alleen niet goed uit, aangezien Lawson geen punten scoorde, tweemaal in Q1 strandde en voor de Grand Prix van Japan alweer werd teruggezet. Yuki Tsunoda was zijn vervanger, maar deed het niet veel beter en zit volgend jaar op de reservebank.
Verstappen blikt in zijn eindejaarsinterview met Viaplay terug op het begin van het seizoen. Hij laat duidelijk doorschemeren dat hij het niet eens was met het besluit om Lawson alweer zo snel te degraderen naar Racing Bulls. Maar hoeveel is Verstappen eigenlijk bezig met wie er naast hem rijdt?
"Uiteindelijk niet zoveel", vertelt Verstappen. "Maar twee wedstrijden voor een teamgenoot, daar was ik het op dat moment niet mee eens. Je helpt iemands kans bij een topteam om zeep. Ik moet zeggen dat Liam zich wel goed heeft herpakt bij Racing Bulls. Je kan ook zeggen: 'Laat allemaal maar lekker zitten, ik vind het allemaal niks meer'. Maar twee races is veel te vroeg om een keuze te maken."
Moeilijke Red Bull-auto
En hoe kijkt Verstappen naar Tsunoda? "Uiteindelijk is Yuki erin gekomen en dat gaf toch aan dat het lastig was met onze auto. Ze proberen het wel (om met Verstappens afstelling te rijden, red.). Elke rijder heeft alleen toch een beetje zijn eigen stijl."
"Yuki reed qua setup altijd met iets meer onderstuur, maar op een gegeven moment gaat het toch een beetje dezelfde richting op. Vooral nu, in de tweede helft van het seizoen, reden we heel vaak met dezelfde filosofie, alleen met iets meer onderstuur in de auto van Yuki."
Verstappen zit alleen minder in de data te snuffelen dan andersom. "Minder, ja. Het verschil is ook hoe je een weekend opbouwt en hoe je natuurlijk met je engineer werkt. Het gaat echt om de details. In Abu Dhabi was ik tijdens de vrije trainingen ook niet helemaal tevreden en ik denk dat we met hele kleine veranderingen dan toch twee tienden vinden. Twee tienden is enorm, zeker op deze grid."
Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!