Het eerste halve uur van de race was er een om je vingers bij af te likken. De #45 Ferrari 296 GT van het team van Thierry Vermeulen – bestuurd door Dennis Marschall – wist in eerste instantie poleposition te verzilveren, maar kwam na een ronde onder druk te staan van de #16 Audi R8 LMS van Christopher Haase. Max Verstappen bleef aanvankelijk op de vlakte op P4, maar schoof na de openingsronde snel op.
Een ronde later was Haase de nieuwe leider van de race, terwijl Verstappen op de derde positie te vinden was. Eén fantastische actie zorgde er echter voor dat de Nederlander zowel Haase als Marschall wist te verschalken. Wat volgde was wederom een episch duel tussen de twee heren, die elkaar tijdens de NLS2-race vorige maand al eerder tegenkwamen.
Verstappen hield Haase achter zich en sloeg een gat tijdens de eerste pitstop. Na anderhalf uur rijden was het verschil met de naaste concurrent al een halve minuut. Toen sloeg echter het noodlot toe voor de #3 Mercedes-AMG GT3 van de Nederlander. Een gebroken splitter zorgde ervoor dat Verstappen vroegtijdig de pits moest opzoeken. Het team verloor ruim een halve minuut.
Door het wegvallen van Verstappen/Auer werd de strijd om de zege weer even spannend. De #16 Audi en #84 Lamborghini werden gescheiden door ongeveer een halve seconde. Dit gat werd echter vergroot tot ruim 25 seconden tijdens de tweede pitstops van de teams. In de stint die volgde, werd het gat beetje bij beetje gedicht. Met nog vijftig minuten te gaan was het verschil elf seconden, waarna beide coureurs voor hun laatste pitstops naar binnen reden.
Van een zinderende slotfase was geen sprake als het gaat om de zege. Green vergrootte geleidelijk aan weer het gat richting Niederhauser, waardoor de overwinning voor de #16 Audi nooit meer echt in het geding kwam. De #84 Lamborghini eindigde op gepaste afstand als tweede. De laatste podiumplaats was voor de #911 Porsche van Manthey Racing (Preining, Campbell, Breuer) na een fel gevecht met de #80 Mercedes van Mercedes-AMG Team RAVENOL.
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!