Kregen we een regenrace of zou het toch droog blijven tijdens de F1 GP van Canada? Dat was vooraf de grote vraag. George Russell startte vanaf poleposition, voor Kimi Antonelli en Lando Norris. Max Verstappen moest vanaf de zesde plaats komen na een mindere kwalificatie. Hij was flink aan het worstelen met zijn onwillige Red Bull.
In het uur voor de race begon het nog licht te regenen, waardoor er verschillende strategieën werden gehanteerd. Mercedes, Ferrari en Red Bull kozen voor gebruikte softs, McLaren voor intermediates. Het was een flinke gok van het team uit Woking. De initiële start werd echter afgebroken omdat Arvid Lindblad een versnellingsbakprobleem had.
Na twee extra formatieronden schoot het veld wel in gang, met Norris die verrassend de leiding greep voor Antonelli. Russell viel terug naar P3, terwijl Verstappen de zesde plaats behield. Aan het einde van de eerste ronde schoof de Nederlander al een plaatsje door, omdat Oscar Piastri naar binnen dook. De keuze voor intermediates was volgens hem niet de juiste. Dat bleek ook wel, want Norris volgde een ronde later zijn voorbeeld.
Zodoende erfde Antonelli de leiding, al moest hij alle zeilen bijzetten om Russell van zich af te houden. Lewis Hamilton reed vlak voor Verstappen op P3 en deed zijn uiterste best om de Mercedessen te volgen. McLaren reed buiten de punten; Norris schoot even door het gras in bocht 3.
| # | Coureur | Team | Tijd | Band |
|---|---|---|---|---|
| Resultaten worden geladen... | ||||
Verstappen begint sterk
Verstappen kon op de vierde plaats het tempo van de top drie heel goed volgen in de openingsfase. Hij zag in ronde 6 vanaf de eerste rij hoe Antonelli zich volledig verremde toen hij werd ingehaald door Russell. Het eindigde maar nét niet in een enorme klapper tussen de beide Mercedessen. Maar ondanks dat Antonelli ongetwijfeld een flat spot op zijn banden had, begon juist Hamilton terrein te verliezen.
En daar wist Verstappen van te profiteren, want hij pakte Hamilton in de eerste bocht. De Ferrari-coureur klaagde over een gebrek aan vermogen en kon daardoor niet direct counteren ten opzichte van Verstappen, die aan een voorsprong probeerde te bouwen. Ondertussen boorde Piastri zijn McLaren in de Williams van Alex Albon, met een uitvalbeurt voor de laatstgenoemde coureur tot gevolg. Piastri én Norris (betrouwbaarheidsprobleem) moesten allebei binnen komen en konden een goed resultaat vergeten.
Vooraan kwam het tot een nieuw gevecht tussen de Mercedessen door een foutje van Russell in de hairpin. Antonelli volgde zo in weer in zijn kielzog en voerde de druk op. Het leidde tot nóg een fout van Russell, maar profiteren kon Antonelli niet. Russell verdedigde namelijk wederom fel ten opzichte van zijn teamgenoot. Drie fouten bleek scheepsrecht voor de Italiaan, want in ronde 23 kwam de leiding wél in zijn handen.
Touché bij Mercedes
Het feestje duurde echter maar een ronde, want nu was het Antonelli die vol doorschoot in de hairpin. Bij de chicane raakten beide mannen elkaar ook nog eens, waarna Antonelli rechtdoor schoot en de plaats moest teruggeven. Teambaas Toto Wolff maande Russell vooraan tot kalmte; Antonelli begon langzaam weer wat te klagen.
In ronde 31 was het gevecht definitief voorbij, want de Mercedes van een woedende Russell gaf plotseling de geest. Verstappen schoof zodoende door naar de tweede plaats en dook onder de virtual safety car naar binnen voor mediumbanden. Halverwege zag de top vijf er als volgt uit: Antonelli, Verstappen, Hamilton, Isack Hadjar en Charles Leclerc.
Op de mediumbanden hadden de Red Bulls veel meer moeite om snelheid te vinden. Verstappen verloor beetje bij beetje tijd op Hamilton, terwijl Hadjar na een flink gevecht Leclerc moest laten gaan voor P4. De Fransman kreeg ook een straf van tien seconden voor zijn verdediging op Leclerc. Antonelli consolideerde zijn voorsprong; Norris - opgeklommen naar P9 - viel uit met een versnellingsbakprobleem.
Uiteindelijk moest Verstappen in de slotfase volop verdedigen ten opzichte van Hamilton. De Nederlander hield Hamilton rondenlang knap van zich af, maar moest toch zijn meerdere erkennen. Kimi Antonelli kwam alweer voor de vierde GP op rij als winnaar over de streep, voor Hamilton en de verrassend sterke Verstappen. Leclerc en Hadjar maakten de top vijf compleet; Franco Colapinto was best of the rest op P6.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!