Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Ferrari

Voormalig engineer Leclerc: "Hoe sneller Hamilton daarin slaagt, hoe beter"

Met de komst van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton zijn de verwachtingen voor 2025 hoog bij Ferrari. Xavier Marcos Padros, voormalig engineer van Charles Leclerc, werpt een blik op de situatie bij de Italiaanse renstal.

Hamilton Leclerc
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © credit: @AndreaCatalini

2025 moet een bijzonder jaar gaan worden voor Ferrari. Met de komst van zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hoopt de nieuwgevormde combinatie namelijk mee te kunnen strijden om de beide titels, vlak voor de nieuwe reglementen in 2026 geïntroduceerd worden en alles mogelijk weer op de schop gaat. Het is dus niet gek dat Ferrari tegen ontzettend hoge verwachtingen aan kijkt, maar is het team in staat om die waar te maken? 

Een definitief antwoord zal uiteraard nog een aantal maanden op zich laten wachten, maar Xavier Marcos Padros, de voormalig engineer van Charles Leclerc, klinkt in gesprek met formula1.it wel optimistisch over de stand van zaken. "Ik denk dat de basis echt goed is. De auto was in 2024 ook erg sterk, dus de basis voor succes is er wel. De mensen die in Maranello werken zijn ook ontzettend goed en met de coureurs hebben ze het ook goed voor elkaar."

"We weten inmiddels hoe Charles is en ondanks dat Lewis tijd nodig zal hebben om zich aan te passen, is dat heel normaal. Hoe sneller hij dat voor elkaar krijgt, hoe beter het zal zijn voor Ferrari én voor hemzelf. Maar het team zal wel weten hoe ze daar het beste mee om kunnen gaan."

Geen verrassingen

Met dit rijdersduo heeft Ferrari een sterke line-up in handen voor het komende seizoen, maar van buitenaf wordt nog niet uitgesloten dat Leclerc en Hamilton het elkaar ook lastig kunnen maken. Marcos Padros zag vorig jaar rond deze tijd echter een enthousiaste Leclerc, zo legt hij uit. "Charles ging goed met dat nieuws om. Hij was altijd wel op de hoogte van de situatie, van de onderhandelingen, dus kwam het voor hem niet als een verrassing. Iedereen was daar vrij professioneel over. Hij dacht eigenlijk meteen aan de dingen die hij zou kunnen leren van Lewis en hoe hij zelf zou kunnen groeien van zijn komst. Dat is de correcte aanpak binnen de autosport." 

De voormalig engineer benadrukt verder dat Leclerc het altijd goed heeft kunnen vinden met zijn teamgenoten, al waren die verstandshoudingen niet altijd hetzelfde. "2019, zijn eerste jaar, verliep zonder al te veel druk, want dat lag allemaal op de schouders van Sebastian Vettel. Charles heeft altijd een goede relatie gehad met Vettel, daar was sprake van veel onderling respect. Hij heeft veel van Sebastian kunnen leren, vooral van zijn oog voor detail. Daar hebben wij ook veel van opgestoken toentertijd."

"Met Carlos had hij een heel consistente teamgenoot die heel hard werkte, dus hebben we zijn houding en positie altijd als uitgangspunt genomen. Charles en Carlos hadden altijd een hele formele en correcte relatie, al waren het wel twee verschillende mensen. Daar kwamen logischerwijs weleens onenigheden uit voort, maar dat gebeurt nou eenmaal. Maar ze hebben altijd op constructieve wijze met elkaar gesproken." 

De beroemde RN365 kalender download is er weer! Zet de F1-kalender voor 2025 met een druk op de knop in jouw agenda en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen.

Download de F1-kalender

Praat mee!

Viaplay
x
Breaking VeeKay op de valreep tóch in IndyCar