De knoop is doorgehakt bij Red Bull Racing en zusterteam Racing Bulls. Beide teams hebben de rijdersduo's voor komend seizoen officieel bekend gemaakt, en daarin valt vooral de komst van Arvid Lindblad op. De naam van Lindblad zal de meesten wel vaag bekend voorkomen, aangezien hij dit seizoen al eens eerste trainingen afwerkte voor Red Bull. Maar wie is deze nieuwste F1-sensatie van Red Bull eigenlijk?
De pas achttienjarige Zweedse Brit (rijdend onder een Britse licentie) is al langere tijd betrokken bij het juniorenprogramma van Red Bull, en wist daar al snel indruk te maken. Het afgelopen jaar werd zijn naam al vaker genoemd, onder andere door Helmut Marko, en dat werpt nu vruchten af.
Volgend jaar zal hij, met zijn achttien jaar, de jongste coureur op de grid zijn, maar in zijn pas korte racecarrière heeft hij al de nodige successen geboekt. Hij begon zijn carrière, net als veel andere coureurs, in de karts. In 2021 won hij de WSK Euro Series, een kampioenschap dat eerder gewonnen werd door Max Verstappen, Charles Leclerc en Lando Norris. Een veelbelovend lijstje, dus.
Succes in single-seaters
In 2022 maakte hij vervolgens zijn debuut in de zogenoemde single-seaters, met zijn deelname aan de laatste vier ronden van het Italiaanse Formule 4-kampioenschap. Daar verscheen hij op de grid met onder andere Kimi Antonelli en Alex Dunne, twee andere heren die recent indruk wisten te maken.
In 2023 reed hij het hele seizoen in de Italiaanse Formule 4, waar hij het seizoen als derde afsloot. Ook met die prestatie maakte hij indruk, want het jaar daarop stapte hij over naar de Formule 3. Hij stapte in bij Prema en werd daar de jongste winnaar in de geschiedenis van het kampioenschap door de sprintrace in Bahrein te winnen.
Daar liet hij het dat jaar echter niet bij, want op Silverstone leverde hij nóg een indrukwekkende prestatie. Hij was daar de eerste coureur die alle races in een Formule 3-weekend wist te winnen, door zowel de sprint- als hoofdrace te winnen. Met zijn vier overwinningen werd hij ook de recordhouder voor rookie met de meeste zeges.
Zijn succes in het Formula Regional Oceania Championship was vervolgens de laatste stap voor een superlicentie, alvorens hij instapte in de Formule 2 en daar de jongste winnaar in de geschiedenis van het kampioenschap werd. Kortom: een indrukwekkend lijstje met prestaties. Dat heeft hem goed op weg geholpen naar het realiseren van zijn grootste droom.
F1-stoeltje
Voor 2026 heeft Lindblad namelijk een vast stoeltje in de Formule 1 te pakken, bij Racing Bulls. Het zal niet zijn eerste keer zijn achter het stuur van een Formule 1-bolide, want op Silverstone kroop hij namens Red Bull al achter het stuur van de RB21. Bij de Oostenrijkse renstal was men al langer onder de indruk van het jonge talent, maar tijdens die vrije training ging het balletje toch echt rollen.
Later dit jaar kreeg hij in Mexico nogmaals de kans om tijdens de eerste vrije training bij Red Bull in te stappen, en dat deed hij uitstekend. Hij sloot die sessie af met de zesde tijd, en wist daarmee zelfs Marko te verrassen. De Oostenrijker bestempelde Lindblad toen al als een 'man voor de toekomst'.
Dat die toekomst zich echter zo snel al zou aandienen, komt toch als een aangename verrassing. Volgend jaar zien we Lindblad als vaste coureur van Racing Bulls terug op de grid, en tevens als enige rookie van het komende seizoen. Een uitdaging, maar wel een hele mooie.
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!