De ochtend verliep nog prima voor Aston Martin. Het aantal ronden dat Lance Stroll reed (33), was niet fantastisch, maar meer dan dat van sommige andere teams. Tijdens de middag stak er echter weer een probleem aan de auto op, waardoor de Canadees nog maar drie extra ronden wist te rijden.
Inmiddels heeft de renstal bevestigd dat de oorzaak een probleem met de Honda-krachtbron is. Dat laat Aston Martin weten in een persbericht waarin het team terugblikt op woensdag in Bahrein: "Aston Martin is vandaag begonnen met het testprogramma in Bahrein op het Bahrain International Circuit, waarbij Lance Stroll terugkeerde achter het stuur van de AMR26."
"Lance ging ’s ochtends de baan op en voltooide in totaal 36 ronden gedurende de dag. Het Honda-team ontdekte in de middag een abnormaliteit in de data bij de krachtbron, wat nader onderzoek vereiste en Lances rijtijd beperkte. Lance zal vrijdag weer in de AMR26 stappen, terwijl Fernando Alonso morgen voor het eerst in Bahrein de baan op gaat."
Stroll reflecteerde zelf ook op zijn problematische eerste dag in Sakhir. Hij oogt toch tevreden, aangezien hij in Barcelona slechts drie ronden kon rijden. "Vandaag was mijn eerste echte ervaring met de AMR26, nadat ik in Barcelona slechts drie ronden had gereden. We hadden een drukke ochtend op de baan waarin we het runplan en de verschillende testonderdelen doornamen."
"De middag was wat beperkter, omdat het team een abnormaliteit in de data bij de krachtbron onderzocht. Er is nog veel werk te verzetten om de auto te krijgen waar we hem willen hebben, maar we zullen deze twee tests gebruiken om zo veel mogelijk te leren en de ontwikkeling verder voort te zetten."
Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!