Na de Grand Prix van Las Vegas werd Adrian Newey door Aston Martin aangesteld als teambaas. Een opvallende keuze van het team, aangezien men in de maanden vóór de aanstelling van Newey bijvoorbeeld nog met Andreas Seidl sprak. De Duitser was ook in beeld om teambaas te worden van Aston Martin, maar zou zelf de voorkeur hebben voor een positie van CEO.
Het betreft een rol die nog altijd mogelijk is voor Seidl bij Aston Martin, maar hij zou het dan wel compleet anders invullen dan Zak Brown bij McLaren doet. Binnen het team van Lawrence Stroll werd er ook gesproken over het aantrekken van Mattia Binotto. De Italiaan zit alleen op zijn plek bij Audi en hoopt daar de komende jaren grote stappen te zetten, vooral wat betreft de motorafdeling van het nieuwe Formule 1-team.
Ook Gianpiero Lambiase, de race-engineer van Max Verstappen, wordt gelinkt aan Aston Martin, wat wederom een teken is dat het team er alles aan probeert te doen om de organisatie te versterken. Het lijkt er echter niet op dat Lambiase al dicht bij een overstap zou zijn, maar logischerwijs melden teams zich bij de succesvolle engineer. Zo doen er ook geruchten de ronde dat McLaren contact zou hebben opgenomen met Lambiase. Voorlopig zijn dit echter alleen maar geruchten en vist Aston Martin vooral naast het net.
Vertrek van Cowell en Krack?
Andy Cowell was tot voor kort de teambaas van Aston Martin, maar werd voor de GP van Qatar officieel aan de kant geschoven. Cowell zou de rol van hoofdstrateeg gaan bekleden, al is het nog altijd de vraag of het een tijdelijke functie is voordat hij vertrekt, of dat hij daadwerkelijk aan boord blijft.
Hetzelfde geldt voor Mike Krack. Ook hij is nog altijd in dienst bij Aston Martin, maar het is onduidelijk of hij dat ook nog op de lange termijn zal zijn. Over Krack gaan er namelijk ook geruchten rond dat hij niet meer tevreden zou zijn bij het team. Of Cowell en Krack nu aanblijven of niet, feit is dat deze gerespecteerde en bekwame namen weinig stabiliteit hebben opgeleverd.
Mocht het tot een breuk leiden, zou dit een groot verlies zijn voor het team. Met Cowell en Krack gaat er namelijk veel technische kennis verloren en dat zal opgevangen moeten worden. Daarom is het niet raar dat Aston Martin om zich heen kijkt en verschillende lijntjes uitgooit. Het team lijkt vooral kans te maken op een mogelijke komst van Seidl, die zich zal willen revancheren voor zijn mislukte periode bij Audi en veel kennis meebrengt.
Seidl heeft namelijk een technische achtergrond en zou met zijn ervaring op technisch-, management- en sportief vlak een grote rol van betekenis kunnen spelen. Daar lijkt Aston Martin juist naar op zoek. Voor nu blijft het echter nog altijd bij interesse tussen Seidl en Aston Martin. Daardoor is de kans groot dat nog meerdere technische namen in de geruchtenmolen zullen belanden.
Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!
Download F1-kalenderMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!