Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Brown slaat plank volledig mis met kritiek op Verstappen

Zak Brown verraste deze week toch enigszins met felle kritiek op Max Verstappen. De vraag blijft: waarom nu? Het is enorm onnodig.

Red Bull Mc Laren
Column
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

"Ik wil Max niet kleineren. Hij is vier keer wereldkampioen, maar hij kan ook een vechter zijn, te agressief op het circuit. Zijn arrogantie komt dan naar voren. Als je kijkt naar enkele van de grootste kampioenen in de Formule 1, dan hadden zij ook wel wat arrogantie in zich. Ze steken hun ellebogen uit."

"Max heeft op sommige momenten de grens op het circuit overschreden. In Brazilië tegen Lewis Hamilton, door de jaren heen. Een aantal van zijn inhaalacties op Lewis waren te agressief."

Was getekend: McLaren-CEO Zak Brown tegenover The Telegraph. Je zou denken dat Verstappen in Mexico of Brazilië in de clinch heeft gelegen met een McLaren, maar niets is minder waar. Zijn achterstand op Lando Norris liep juist op, waardoor Verstappen een klein wonder nodig heeft om een vijfde wereldtitel te veroveren. 49 punten met nog drie races te gaan, dat lijkt te hoog gegrepen.

En toch vindt Brown het nodig om Verstappen uit te dagen. Natuurlijk snap ik dat de Formule 1 ook om mentale spelletjes draait, maar Brown zou toch met iets totaal anders bezig moeten zijn. De titelstrijd binnen McLaren nadert een climax, en er zijn wel wat brandjes te blussen. 

Onnodige stemmingsmakerij

Hoe tackelt McLaren bijvoorbeeld de unieke uitdaging van Las Vegas en hoe krijgt het team Oscar Piastri weer aan de praat? De Australiër krijgt de afgelopen weken tik na tik en hangt in de touwen. Daar komt bij dat Piastri toegaf dat hij moeite heeft gehad met bepaalde beslissingen van McLaren, in het bijzonder de teamorder in Monza, waar hij Norris moest laten gaan. Is dat kritiek op McLaren? Nee. Alleen kan Brown zich daar ook mee bezighouden.

De aanvallen op Verstappen, tot Browns eigen boek aan toe, zijn dan ook onnodige stemmingsmakerij. De Amerikaan slaat de plank volledig mis, vooral omdat hij de aanval opent op het moment dat steeds meer mensen Verstappen omarmen. De Red Bull-coureur heeft een ongelofelijk knappe comeback bewerkstelligd met een auto die daar eigenlijk niet toe in staat zou moeten zijn.

Het had Brown simpelweg gesierd als hij dit even achterwege had gelaten. Red Bull is een nieuwe weg ingeslagen met Laurent Mekies en politieke spelletjes zoals met rivaal Christian Horner zijn momenteel totaal niet nodig. Verstappen zal er geen moment wakker van liggen, maar de uitspraken zetten Brown in een negatiever daglicht. Je kan immers ook genoeg aanmerken op McLaren, maar het hóéft niet altijd.

Praat mee!

x
GP Las Vegas Verstappen zet journalist op zijn plek: "Ik vind dit een hele rare vraag"