Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Brown: "We willen zo snel mogelijk van Verstappen af zijn"

Max Verstappen kijkt nog tegen een achterstand van 69 punten aan in de WK-stand. McLaren-CEO Zak Brown houdt serieus rekening met de Nederlander.

Verstappen Baku win
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Na twee zeges op rij is de positieve energie rond Max Verstappen en Red Bull helemaal terug. De regerend wereldkampioen stond op het hoogste treetje van het podium in Italië en Azerbeidzjan, waardoor hij het gat naar WK-leider Oscar Piastri flink verkleinde. Waar het verschil vóór de GP op Monza nog meer dan 100 punten bedroeg, is dat nu nog maar 69 punten.

Daardoor begint McLaren serieus rekening te houden met Verstappen in de titelrace. Ook CEO Zak Brown is waakzaam voor de Red Bull-coureur wanneer hem ernaar wordt gevraagd bij Bloomberg. Hij ziet Verstappen als hoofdrolspeler in de titelrace.

"De stoorzender! We moeten zeker op Max letten", vertelt Brown. "We moeten gewoon doorgaan met wat we doen. In het constructeurskampioenschap ziet het er erg goed uit. We hadden in Bakoe al de kans om de titel binnen te slepen, maar laten we het daar niet meer over hebben. Hopelijk krijgen we het in Singapore voor elkaar."

Titel

Dan wijst Brown op het rijderskampioenschap. "We willen dat onze twee coureurs en Max - al hopen we zo snel mogelijk van hem af te zijn - om het kampioenschap kunnen vechten, en dat ze gelijke kansen en gelijke middelen krijgen. Dat is precies wat we doen. Laat dan maar de beste coureur winnen. Dat is ons doel: zelf zo min mogelijk een rol spelen."

Brown beaamt dat dat niet altijd is gelukt. "Je krijgt soms situaties zoals bij Lando Norris, die een technisch probleem had. Zulke dingen kunnen gebeuren, net als safety cars en dat soort zaken. Ons doel is in ieder geval om Lando en Oscar zo te helpen dat ze tot in Abu Dhabi meestrijden om het kampioenschap. Moge de beste coureur winnen."

Praat mee!

x
"Er ontbreekt iets" Lovende concurrent Verstappen haalt schouders op