Lewis Hamilton kende een dramatisch 2025. De Brit wist weinig te imponeren, met een sprintoverwinning in China als grootste hoogtepunt. Tijdens de Grands Prix wist de zevenvoudig wereldkampioen geen enkele keer op het podium te eindigen, waarmee hij een negatief record neerzette voor de Scuderia.
2026 moet beterschap bieden voor de Brit. Het grondeffect-tijdperk, dat Hamilton duidelijk niet lag, is voorbij. Hij zou met de nieuwe generatie auto’s zijn mojo terug moeten kunnen vinden. Of dat ook gaat gebeuren, zal de komende weken duidelijk worden.
Wat volgens Martin Brundle ook duidelijk is geworden, is de lengte van het contract van de zevenvoudig wereldkampioen bij de Scuderia. Althans, de voormalig F1-coureur en analist heeft een sterk vermoeden. In gesprek met SPORTbible vertelt hij dat Hamilton zeker een contract heeft tot het einde van 2027, maar dat de Brit mogelijk zelfs verbonden kan zijn met Ferrari tot het einde van 2028.
"Ik geloof niet dat Lewis naar Ferrari zou zijn gegaan zonder een contract voor een langere termijn dan dat (twee jaar met een optie voor een jaar extra). En ik heb begrepen dat hij mogelijk zelfs een eenzijdige optie heeft voor 2028," aldus Brundle.
Geen bijrijder spelen
Deze zekerheid betekent niet dat Hamilton op zijn lauweren kan rusten. Volgens Brundle moet de Brit gaan presteren: "Het zal niet zo zijn dat hij alleen in de buurt van Charles Leclerc moet zitten; hij zal zijn tempo moeten evenaren, of zelfs sneller moeten zijn. Op het niveau waarop deze sport momenteel opereert, kunnen teams zich op geen enkele manier permitteren om een 'bijrijder' in de auto te zetten."
"Niet dat Hamilton ooit een bijrijder zal worden, maar aan de andere kant moet je wel leveren."
Ondanks de tegenvallende prestaties van de zevenvoudig wereldkampioen in 2025, gelooft Brundle niet dat Hamilton de sport eerder zal verlaten dan hijzelf nodig acht: "Iedereen moet leveren, maar ik denk uiteindelijk dat Lewis de beslissing over zijn pensioen zal nemen."
"Dus mocht Lewis na 2026 of 2027 stoppen, dan komt dat omdat hij niet meer geniet van het rijden in de Formule 1 en omdat hij vindt dat hij niet de gewenste resultaten neer weet te zetten. Aan de andere kant is het nogal voorbarig om daarover na te denken. Laten we maar afwachten hoe hij zich de komende twee jaar bij Ferrari gaat manifesteren," besluit Brundle.
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!