Max Verstappen geniet allesbehalve van de Formule 1 anno 2026. De Nederlander uitte een aantal jaar geleden al zijn zorgen en die ziet hij nu uitkomen. Tijdens de testdagen in Bahrein had de 28-jarige coureur al genoeg gezien en liet hij kritisch van zich horen.
In Australië leek Red Bull er aardig bij te staan, waar Verstappen uiteindelijk een zesde positie behaalde. In China kwamen er echter flink wat problemen naar boven, waardoor er uiteindelijk in zowel de sprint- als de hoofdrace geen punten werden gepakt. In de sprintrace finishte hij de race nog. Tijdens de GP kreeg hij met een koelingsprobleem te maken, waardoor hij de RB22 in de pits moest parkeren.
Als er in de Formule 1-podcast van RacingNews365 wordt gevraagd hoeveel tegenslagen Verstappen nog nodig heeft om fulltime GT3-coureur te worden, zeggen Tim Coronel en Rudy van Buren het volgende. "Hij geeft niet op. 100 procent niet. Maar hij uit wel wat hij vindt en wat hij voelt. Dat is denk ik ook wel des Max. We hoeven niet helemaal mee te gaan in zijn sentiment, want er gebeuren ook mooie dingen binnen de Formule 1", aldus Coronel.
"Hij is gewoon eerlijk. Hij zegt gewoon hoe hij zich voelt en wat hij denkt, namelijk dat hij wel een glimlach van GT3 krijgt. Sterker nog, ik denk dat ze blij mogen zijn dat hij ook GT3 rijdt. Anders heeft hij helemaal niks positiefs."
'Die man ademt Formule 1'
Daar voegt Van Buren het volgende aan toe. "Je zag het ook in een interview, dat hij zei: 'Ik wil helemaal niet weg, maar dit gaat gewoon tegen het DNA van racen in'. Die man ademt Formule 1. Alles draait om het spelletje van het racen en GT3 is een heel mooi zijspoor. Daar kan hij zijn energie nog meer in kwijt, of hij krijgt er zelfs energie van, zoals ook Laurent Mekies al zei. Maar Formule 1 is volgens mij echt wel het hoofddoel."
Tot slot vraagt Coronel aan Van Buren of hij Verstappen nog heeft gesproken over de GP van China. "Over dit weekend niet. Maar ik zal hem komend weekend vast tegenkomen en dan zullen we het vast even doornemen. Met bepaalde dingen: hier moeten we nog iets meer aandacht aan geven in de simulator. Dat hou je toch."
Ook interessant:
Max Verstappen en Red Bull kenden een rampweekend in China. Rudy van Buren, Tim Coronel en Joris Mosterdijk blikken terug in een kakelverse aflevering van de Formule 1-podcast van RacingNews365!
Meest gelezen
In dit artikel












Praat mee!