Een opmerkelijk moment vond plaats op de mediadag tijdens de GP van Japan op donderdag. Max Verstappen stond op het punt om vragen van de pers te beantwoorden, maar maande voordat dat zover was een journalist weg. "Ik ga geen vragen beantwoorden voordat hij weg is," aldus Verstappen.
De journalist in kwestie was Giles Richards van het Britse medium The Guardian. Hij stelde in Abu Dhabi, nadat Verstappen het kampioenschap met slechts twee punten verschil verloor van Lando Norris, de vraag of de Nederlander spijt had van zijn aanvaring met George Russell in Barcelona, een incident dat hem uiteindelijk negen punten kostte.
Het ging Verstappen niet zozeer om de vraag zelf, die gedurende het seizoen meerdere keren door verschillende journalisten werd gesteld, maar om de houding van Richards. Volgens Verstappen had de journalist een stomme grijns op zijn gezicht toen hij de vraag stelde. De viervoudig wereldkampioen voelde zich hierdoor uitgedaagd en had dat moment duidelijk onthouden, gezien zijn acties in Suzuka.
Maar stond Verstappen in zijn recht? Daarover buigen veel analisten en experts zich. Ook David Coulthard wordt ernaar gevraagd in de podcast Up to Speed. De Red Bull-ambassadeur en meervoudig racewinnaar noemt het een lastig onderwerp:
"Het is waarschijnlijk niet iets waar Max achteraf trots op zal zijn, want hoewel hij absoluut gelijk heeft - je hoeft de vraag niet te beantwoorden - is het ongebruikelijk om iemand uit zo’n omgeving te laten vertrekken. En eerlijk gezegd ben ik een beetje verrast dat de FIA hier geen standpunt over heeft ingenomen. Ik heb niets gehoord over een reprimande. Als hij daar het woord ‘shit’ had gezegd, zou hij een boete hebben gekregen."
Kritiek is 'part of the game'
Coulthard heeft zelf ook lang genoeg in de top van de Formule 1 gereden om te weten hoe het is om bij de pers onder een vergrootglas te liggen. Ook hij vond het soms lastig om met die kritiek om te gaan, maar realiseert zich dat het bij het vak hoort.
"Ik kan het alleen maar vergelijken met hoe het was toen ik zelf racete. Natuurlijk heb ik nooit de wereldkampioenschappen gewonnen die Max heeft, maar ik stond zeker open voor kritiek van verschillende journalisten, en het is heel moeilijk om dat niet persoonlijk op te vatten."
"Ik heb zelf zeker kritiek gekregen, en er zat altijd een ondertoon in: als ze mijn kwalificatievermogen in twijfel trokken, was dat een terechte vraag. Maar het is natuurlijk niet makkelijk om steeds weer dezelfde vraag te moeten beantwoorden, en sommige journalisten waren daarbij veel afwijzender dan anderen."
"Het is hun recht als journalist om te zien wat zij zien, maar het is moeilijk om dat niet persoonlijk te nemen, en geen enkele coureur is daar immuun voor. Op dit moment krijgt Kimi Antonelli alle lof; iedereen houdt van hem, en zijn moeder zal waarschijnlijk krantenknipsels verzamelen – als dat tegenwoordig nog gebeurt. Maar net zoals hij nu geprezen wordt, zal hij op een gegeven moment ook kritiek krijgen, vooral als hij fouten maakt."
"Ik herinner me dat een journalist schreef dat ik een ongelooflijk vermogen had om over een incident te praten alsof ik niet in de auto zat. Dat verbaasde me echt, want hij dacht duidelijk dat ik constant excuses maakte, terwijl ik dat zelf niet zo zag. Misschien was ik wel te defensief. Ik heb met die journalist gesproken, we hebben het bijgelegd en zijn verder gegaan, maar het is moeilijk om zulke publieke kritiek te verwerken."
Ook interessant:
Max Verstappen liet na de GP van Japan weten dat hij zich over zijn F1-toekomst gaat beraden. Mike Hezemans, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk bespreken het uitgebreid in een gloednieuwe aflevering van de RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel










Praat mee!