De start van de jonge Fransman Isack Hadjar was eigenlijk nog heel goed, maar dan heb je het echt over de eerste paar honderd meter. Daarna ging alles heel rap van kwaad tot erger, zo legt hij uit aan onder andere RacingNews365.
"De start was geweldig. Ik startte de race zonder batterij en de eerste launch was erg goed, waardoor ik makkelijk de leiding over kon nemen. Dus dat was nog een mooie opsteker van de dag, de start was erg goed."
"Maar toen ik eenmaal dacht 'nu pak ik de leiding'... geen vermogen meer. Dat was dus geweldig. Toen had ik een paar ronden nodig om me te herpakken, maar de motor klonk toen al verschrikkelijk. Ik wist dat ik de race niet uit zou rijden."
"En dat is jammer, want we zaten in de mix met bijvoorbeeld Lewis Hamilton", vervolgt Hadjar, die vervolgens antwoord geeft op de vraag van RacingNews365 of er bij de start een probleem was met de batterij, of dat er wellicht iets over het hoofd werd gezien.
"Nee, geen technisch probleem. Het is gewoon dat we beter werk moeten leveren om dit te voorkomen. We hebben dit niet gesimuleerd in zes testdagen of tijdens de vrije trainingen. We stuiten op nieuwe scenario's, waarbij een race ook weer anders is."
Waren er op voorhand wellicht al zorgen over de betrouwbaarheid? "Nee, we werkten eigenlijk een probleemloos weekend af. De vrije trainingen zijn natuurlijk was minder veeleisend voor de motoren als een racesituatie. Je rijdt ronden naar de grid, staat dan weer stil... De temperaturen schieten omhoog en naar beneden, dat is heel moeilijk voor de jongens."
Meest gelezen
In dit artikel











Praat mee!