Eerder dit jaar werd rekening gehouden met een wervelende silly season, aangezien de toekomst van Max Verstappen bij Red Bull onzeker was en zijn eventuele vertrek bij Red Bull, of zelfs uit de sport, de hele grid zou kunnen opschudden. De Nederlander tekende echter bij tot en met 2030. Nadat dat nieuws naar buiten kwam, zakte ook de geruchtenstroom snel in.
Sterker nog: voorlopig is er nog geen enkele coureurswissel bevestigd. Veertien van de 22 coureurs liggen inmiddels al vast voor minstens 2027 en blijven dus op hun plek. De vraag is echter wat er met de andere acht gaat gebeuren. Bij een behoorlijk deel van hen lijkt een nieuw contract slechts een kwestie van tijd.
Bij Audi is men tevreden met Nico Hülkenberg en Gabriel Bortoleto. Ondertussen stoomt het team junior Freddie Slater klaar voor de nabije toekomst. De Brit komt in 2027 in de Formule 2 uit en dus lijken er voorlopig geen nieuwe coureurs klaar te staan om de huidige bezetting te vervangen.
Ook Oliver Bearman en Lance Stroll blijven naar alle verwachting bij respectievelijk Haas en Aston Martin rijden. Voor Bearman is er nog geen plek bij Ferrari en dus zal een promotie naar de Scuderia nog minstens een jaar op zich laten wachten. Lance Stroll is de zoon van Lawrence Stroll, nog altijd eigenaar van Aston Martin, en dus ligt een nieuwe bevestiging van de Canadees voor 2027 voor de hand.
Dat houdt echter nog vier coureurs over van wie de nabije toekomst nog niet voor 100 procent vastligt. Wie dat zijn, waarom ze op het lijstje staan en wat we mogen verwachten, lees je hieronder.
Aflopende F1-contracten in 2026
| Coureur | Team |
|---|---|
| Arvid Lindblad | Racing Bulls |
| Liam Lawson | Racing Bulls |
| Oliver Bearman | Haas |
| Esteban Ocon | Haas |
| Nico Hülkenberg | Audi |
| Gabriel Bortoleto | Audi |
| Fernando Alonso | Aston Martin |
| Lance Stroll | Aston Martin |
Red Bull-dilemma
Red Bull is sinds woensdag in Azerbeidzjan compleet voor 2027. Het zat er al enige tijd aan te komen, maar de contractverlenging van Hadjar werd in Baku definitief aangekondigd.
De Fransman, die de afgelopen races moest missen vanwege een polsblessure, is nog wat ruw aan de randjes, maar laat regelmatig zien over prima snelheid te beschikken in vergelijking met Verstappen, vooral over één ronde. Zijn racepace kan nog verbeteren, maar hij scoort nuttige punten en wist in Monaco op het podium te eindigen toen Verstappen wegviel.
Voor Red Bull was er dus weinig reden om Hadjar niet ook in 2027 naast Verstappen te zetten. Het nieuws betekent tegelijkertijd dat Lindblad nog een jaar krijgt om te rijpen bij Racing Bulls. De Britse rookie heeft dit seizoen al spectaculaire dingen laten zien, vooral tijdens kwalificaties, maar houdt zich ook in de races goed staande. Hij reed iedere race uit waaraan hij begon, finishte nooit lager dan de veertiende plaats en eindigde negen keer in de punten in veertien starts.
In de WK-stand staat hij echter nog achter Lawson. De Nieuw-Zeelander reed weliswaar drie GP's voor het snellere Red Bull, maar scoorde daarvoor ook al iets beter dan zijn teamgenoot. Hij is dan wel meer ervaren dan Lindblad, maar ondanks dat dit zijn vierde seizoen als F1-coureur is, heeft hij pas 49 Grands Prix achter zijn naam staan.
Lawson doet het dus uitstekend. Toch is hij in theorie het minst zeker van een zitje in 2027. Hoewel Racing Bulls zeer tevreden is over hem, klopt Nikola Tsolov als volgend toptalent aan de deur bij de Red Bull-familie. Als er iemand voor de Bulgaar plaats zou moeten maken, ligt Lawson daarbij het meest voor de hand. Toch is het ook goed mogelijk dat Red Bull besluit Tsolov nog een extra jaar te laten rijpen.
In dat geval blijft de zetelverdeling bij de Red Bull-familie volledig ongewijzigd, iets wat de afgelopen jaren een bijzonderheid was. Stabiliteit bij de zitjes in de Red Bull-gestuurde teams lijkt echter dichterbij dan ooit te zijn.
Einde Ocon?
Esteban Ocon is al sinds halverwege 2016 actief in de Formule 1. De Fransman verving destijds Rio Haryanto bij Manor, waarna hij via Force India, Renault en Alpine bij Haas terechtkwam. Ocon is een GP-winnaar en werd lang als toptalent gezien. Toch heeft hij zich nooit verder weten te ontwikkelen dan een degelijke coureur met bijzondere uitschieters.
Dit seizoen is het over het algemeen niet best geweest voor Ocon. Teamgenoot Oliver Bearman was tijdens de meeste GP-weekenden duidelijk sneller dan de Fransman. Regelmatig geklopt worden door een tweedejaars coureur bij een middenveldteam staat behoorlijk slecht op je cv.
Haas lijkt inmiddels ook op zoek naar een nieuwe, jongere coureur om Ocon te vervangen. De Fransman liet in Baku weten dat hij transfervrij is voor 2027, maar wel mikt op een rol bij een Formule 1-team, in welke vorm dan ook.
Rafael Câmara en Jack Doohan worden het vaakst genoemd als vervangers voor Ocon, terwijl ook de naam van Leonardo Fornaroli blijft rondzweven. Dat Ocon volgend jaar geen vast F1-zitje zal hebben, lijkt dus al bijna in steen gegoten te zijn.
Daarmee komt er een einde aan een bijzondere F1-carrière voor de Fransman. Zonder kansen bij de topteams, maar wel met een GP-overwinning en meerdere podiumfinishes.
Alonso: wil hij door?
Fernando Alonso lijkt, in tegenstelling tot Ocon, de luxe te hebben om zelf te beslissen of hij in 2027 nog in de Formule 1 wil rijden. De Spanjaard, die 25 jaar geleden debuteerde in de F1, is inmiddels 45 jaar oud, maar lijkt nog altijd gretig voor één laatste succes in de Formule 1. Aston Martin kan hem dat momenteel echter niet bieden. Alonso rijdt week in week uit in de achterhoede.
De twijfel over zijn toekomst komt bij Alonso echter niet zozeer voort uit de prestaties van Aston Martin. Het zijn vooral de huidige reglementen die de Spanjaard tegenstaan. Inmiddels heeft hij meermaals aangegeven na te denken over wat hij in 2027 wil doen. Zolang de reglementswijzigingen van de FIA voor 2027 en 2028 voldoende perspectief bieden op een voor hem aantrekkelijkere manier van racen, zal hij nog minstens een jaar aan zijn F1-carrière willen plakken.
Toch zal hij binnenkort een beslissing moeten nemen. Al is het niet om voor zichzelf duidelijkheid te scheppen, dan wel voor Aston Martin. Op korte termijn een vervanger vinden voor Alonso is niet eenvoudig. Voorlopig blijft het dus wachten op uitsluitsel vanuit kamp Alonso.
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

















Praat mee!