De verwachtingen rond de komst van Lewis Hamilton naar Ferrari waren hooggespannen, maar die verwachtingen zijn niet waargemaakt in 2025. Hamilton kon eigenlijk maar één succesje vieren, want de zevenvoudig wereldkampioen won alleen de sprintrace in China. Na een Formule 1 Grand Prix stond hij zelfs nog geen enkele keer op het podium voor de Scuderia.
Ferrari-teambaas Fred Vasseur gaat nu in op de problemen bij Hamilton. "Ik denk dat het moeilijk was voor Lewis, en 'moeilijk' is misschien een te zwak woord. Want na twintig jaar bij Mercedes – ik zeg twintig jaar, omdat McLaren voor mij McLaren Mercedes was en daarna bij Mercedes – was het een enorme verandering. Ik heb die stap persoonlijk onderschat. Het is niet dat we dingen slechter of beter doen. Het is gewoon dat we dingen anders doen", zegt Vasseur tegenover onder meer RacingNews365.
"Het gaat niet alleen om het eten of het weer; het is dat elk stukje software anders is, dat elk onderdeel anders is. De mensen om hem heen waren anders. En als je niet alles onder controle hebt, laat je een paar honderdsten van een seconde liggen. Met het veld dat we hadden – ik denk dat we in Abu Dhabi zagen dat het verschil tussen P5 en P15 in Q2 een tiende was – betekent dat dat we niet alle details van het pakket volledig onder controle hadden."
'Het is geen excuus'
De Franse teambaas vervolgt: "En op deze manier verloren we een klein beetje een deel van het seizoen, soms met minder dan een tiende van een seconde. Ik denk aan Boedapest, waar Charles in Q2 een tiende sneller was dan Lewis. Lewis stond op P11 en uiteindelijk ging Charles er met de poleposition vandoor."
Vasseur wil het echter niet als excuus gebruiken. "Het is geen excuus, het is geen goede reden. Je moet voor iedereen staan, maar uiteindelijk hebben we het over details. En ik denk dat we misschien... We hebben zeker de cultuuromslag, de verandering van de mensen om hem heen en de verandering van alles onderschat."
"En zelfs als we op een behoorlijk tempo terugkwamen... Ik heb het daarbij niet over de klassering, maar ik heb het over samenwerking en begrip van de auto in het laatste deel van het seizoen, dan denk ik dat het moeilijk was", aldus de teambaas.
Meest gelezen
In dit artikel







Praat mee!