Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Red Bull-Ford

Ford slaat terug na sneer Cadillac: "Ze rijden niet met een Cadillac-motor"

De CEO van Cadillac, Dan Towriss, stelde dat Ford een marketingdeal is aangegaan met Red Bull. Ford slaat nu terug richting de Amerikaanse renstal.

Lowdon Towriss
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Cadillac en Ford treden in 2026 toe tot de Formule 1. Cadillac doet dat met een eigen team, terwijl Ford een samenwerking is aangegaan met Red Bull. Ford en Red Bull ontwikkelen samen de eerste eigen motor voor de Oostenrijkse renstal. En dat de twee grote Amerikaanse merken zijn toegetreden tot de sport, weten we nu al: ze vliegen elkaar al in de haren.

Volgens de CEO van Cadillac, Dan Towriss, zijn de twee projecten echter niet met elkaar te vergelijken. "Het komt niet eens in de buurt. Het ene is een marketingdeal met een zeer minimale impact, terwijl General Motors een aandeelhouder is (in het team van Cadillac, red.). Ze zijn vanuit technisch oogpunt diep verankerd en waren vanaf dag één betrokken. Die twee overeenkomsten kunnen niet meer van elkaar verschillen."

Nu slaat Ford terug. Bill Ford, de uitvoerend voorzitter van Ford Motor Company, was "verbijsterd" en moest "lachen" toen hij de bovenstaande opmerkingen zag. Hij noemt de uitspraken bovendien "volstrekt absurd". Ford: "Als er iets op een marketinginspanning lijkt, dan is het dat wel. Ik zou zeggen dat het tegenovergestelde waar is. Ze rijden met een Ferrari-motor. Ze rijden niet met een Cadillac-motor. Ik weet niet of er medewerkers van General Motors in het raceteam zitten," zegt hij tegenover The Athletic.

'Een aanvulling op de gedurfde inspanningen die Red Bull heeft geleverd'

Daar voegt Will Ford, de algemeen directeur van Ford Performance, het volgende aan toe: "Niets is minder waar dan dat onze samenwerking met Red Bull een marketinginspanning is. We hadden veel geld kunnen uitgeven om ons logo op een auto te plakken of onze naam naast die van een team te zetten."

"Maar we hebben heel bewust gekozen voor de oprichting van Red Bull Ford Powertrains, als een echt technisch partnerschap dat een aanvulling vormt op de gedurfde inspanningen die Red Bull heeft geleverd om een eigen krachtbron te ontwikkelen."

"En we hebben de gebieden gevonden waarop Ford op unieke wijze de vaardigheden en capaciteiten van Red Bull kan aanvullen, gezien de omvang, breedte en technische expertise binnen onze organisatie, met de bedoeling om de beste krachtbron in de F1 te creëren, net zoals we dat in de afgelopen decennia hebben gedaan," zegt hij tot slot.

Download met één druk op de knop de F1-kalender voor 2026 naar de agenda van jouw telefoon of laptop en mis geen seconde van het nieuwe F1-seizoen!

Download F1-kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
Dakar Rally Coronel 'winnaar' van lange soap met FIA