Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Max Verstappen

Hackers krijgen toegang tot FIA-data Verstappen: "Binnen tien minuten"

Een opvallend lek bij de FIA, waar hackers toegang hebben gekregen tot de persoonlijke data van Max Verstappen. Er is niets gestolen en de FIA heeft maatregelen genomen.

Verstappen COTA Sun
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Red Bull Content Pool

Opvallend nieuws op deze donderdag, want een hacker genaamd Nagli heeft op X geclaimd dat hij toegang heeft gekregen tot de persoonlijke data van Max Verstappen bij de FIA. Hij bekijkt als Formule 1-fan met twee vrienden de digitale veiligheid van de FIA en Formule 1 en stelt dat hij binnen tien minuten bijvoorbeeld Verstappens paspoortgegevens kon downloaden. 

De hackers benadrukken dat ze het lek direct hebben gerapporteerd bij de FIA, zodat het autosportorgaan maatregelen kon treffen. Er is niets gedownload of gestolen. De FIA laat in een statement tegenover Planet F1 ook weten dat er actie is ondernomen om de gegevens van onder meer Verstappen veilig te stellen.

De FIA meldt het volgende: "De FIA werd deze zomer op de hoogte gebracht van een cyberincident met betrekking tot de FIA Driver Categorisation-website. Er zijn onmiddellijk stappen ondernomen om de gegevens van de coureurs te beveiligen, en de FIA heeft dit incident gemeld bij de bevoegde gegevensbeschermingsautoriteiten, in overeenstemming met de verplichtingen van de FIA."

“Daarnaast zijn de (kleine groep red.) coureurs die door dit incident zijn getroffen op de hoogte gebracht. Geen andere digitale platformen van de FIA zijn bij dit incident betrokken geweest. De FIA heeft uitgebreid geïnvesteerd in cyberbeveiliging en weerbaarheidsmaatregelen binnen haar digitale infrastructuur."

"Er zijn sterke maatregelen voor databeveiliging geïmplementeerd om alle belanghebbenden te beschermen, en er wordt een beleid van security-by-design toegepast bij alle nieuwe digitale initiatieven.”

Bekijk hieronder de tweet van Nagli.

Praat mee!

x
Breaking Hackers krijgen toegang tot FIA-data Verstappen: "Binnen tien minuten"