Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lewis Hamilton

Hamilton hekelt FIA na incident met Verstappen: "Dat zegt een hoop"

Lewis Hamilton begon sterk aan de race in Mexico, tot hij een tijdstraf kreeg voor het behalen van een voordeel buiten de baan. Na alle onbestrafte akkefietjes bij de start snapt de Ferrari-coureur daar echter helemaal niets van.

Hamilton Verstappen Mexico race
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Lewis Hamilton leek een fantastisch resultaat binnen te kunnen slepen in Mexico, nadat hij vanaf de derde startpositie begon aan de race. Hij wist alle akkefietjes bij de start zonder schade te overleven, maar een duel met Max Verstappen deed hem uiteindelijk de das om. Niet omdat hij daar schade opliep, maar omdat hij buiten de baan een voordeel behaalde.

Hij kreeg een tijdstraf van tien seconden, omdat hij niet over het paadje terugkeerde op de baan, maar in plaats daarvan door het gras reed. Zo viel hij ver terug en kwam hij uiteindelijk als achtste over de streep. Over een incident met Verstappen bij de start, waarbij de Nederlander voor hem op de baan terechtkwam, heeft hij echter niet al te veel te zeggen na afloop van de race. 

"Nee, ik heb het nog niet teruggekeken. Maar dat hoeft ook niet, ik weet wat er is gebeurd. Nou ja, ik zag niet waar Max zat. Ik zocht mijn weg door bocht 1 en 2, en daarna door 3. Daarna reed ik op de derde plek, maar kwam ik de bocht ineens uit op P4. Zoiets was het, in ieder geval. Daar werden geen straffen voor uitgedeeld", zo vat Hamilton samen in gesprek met Viaplay

Tot zover kan de Ferrari-coureur zich nog wel vinden in de keuzes van de wedstrijdleiding, maar over de keuzes omtrent zijn eigen incident is hij een stuk minder te spreken. "Daarna was een beetje hetzelfde. Weer mensen die de bocht afsneden, maar daar geen straf voor kregen. Maar ja, als ik een keer buiten de baan beland, komt daar wel een straf voor. Dat zegt een hoop, als je het mij vraagt." 

Praat mee!

x
Bizar Bandenfluisteraar Verstappen baart opzien met megastint in Mexico