De wereld zag er voor Oscar Piastri nog enorm zonnig uit in Zandvoort. De Australiër had zojuist de GP van Nederland op zijn naam geschreven, zag teamgenoot en titelrivaal Lando Norris vanaf P2 uitvallen, en hoefde zich niet druk te maken om Max Verstappen, die op 104 punten achterstand stond.
Twee maanden later hebben de onweersbuien zich boven de Australiër gepakt. Piastri wist na zijn derde plaats op Monza, en de opmerkelijke teamorder, het podium niet meer te halen. Eén vierde plaats, twee vijfde plaatsen en een uitvalbeurt: dat was de matige opbrengst. Lando Norris heeft zijn achterstand van 34 punten goedgemaakt en staat nu zelfs één punt voor op zijn teamgenoot, terwijl Max Verstappen zijn achterstand flink heeft verkleind.
Maar hoe kan het toch dat Piastri ineens zijn snelheid verloren lijkt te zijn. Damon Hill heeft een sterk vermoeden, en die deelt hij in de Stay on Track-podcast: "Het kwartje is bij hem gevallen! Dit besef, het langzaam doordringen dat hij misschien wereldkampioen zou kunnen worden, omdat hij aan de leiding van het WK reed."
Hill ziet Piastri bezwijken onder druk
Hill probeert zich in de situatie van Piastri te verplaatsen: "Ik ben nu even Oscar, oké? Ik denk: 'het gaat allemaal geweldig. Ik sta aan de leiding van het kampioenschap. Het enige wat ik hoef te doen, is Lando afhouden. Hij mag zelfs races winnen, zolang ik maar tweede word; het gat is toch al vrij groot'."
"Het is net als vissen. Je hebt de hengel uitgegooid. Je hoeft alleen nog de grote vis binnen te halen. Af en toe mag je de lijn een beetje laten vieren. Zolang hij niet helemaal van de haspel loopt voordat het kampioenschap voorbij is, is alles nog onder controle. Vervolgens komt hij in Baku aan en vallen de wielen van zijn auto af, zowel letterlijk als figuurlijk", aldus de wereldkampioen van 1996.
"De enige verklaring die ik daarvoor heb, is dat zijn mentaliteit is veranderd. Hij was altijd zo koel. Hij bekeek alles van race tot race en stelde zichzelf persoonlijke doelen. Maar dan komen de interviews, de vragen over het winnen van het wereldkampioenschap. Wat denk je dat dat met zo'n jongen doet?"
"Hij ging er goed mee om, maar dan lijkt het ineens alsof hij over een horde is gestruikeld, door het feit dat zijn titelkansen zo groot werden. Ik geloof dat hij voelt dat hij aan het verkrampen is. Hij staat bijna het hele jaar aan de leiding. De druk die daarmee gepaard gaat, bouwt zich elke race een beetje op, en dat breekt hem nu uiteindelijk op", concludeert Hill.
Nieuwe welkomstbonus: speel €10, krijg €30 Free Bets + 200 Free Spins!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Claim jouw bonus!Meest gelezen
In dit artikel









Praat mee!