Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Charles Leclerc

Leclerc met handen in het haar na 'nachtmerrie' in Monaco: "Ik lijk wel een idioot!"

Thuisheld Charles Leclerc had ongetwijfeld gehoopt op succes tijdens deze GP van Monaco, maar in de slotfase ging het mis voor de Monegask. De wedstrijdleiding keek naar problemen met de baan, maar voor Leclerc is het duidelijk: er is een probleem met de auto.

Leclerc race Monaco
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Ondanks een tegenvaller in de kwalificatie begon Charles Leclerc vol goede moed aan de Grand Prix van Monaco. Zijn vierde startpositie opende bood nog kansen, maar uiteindelijk was het allemaal voor niets. In de slotfase belandde de Monegask namelijk in de muur in bocht 19, en door de wedstrijdleiding werd vastgesteld dat het te maken had met problemen met het asfalt. 

Leclerc kon de race uiteindelijk niet uitrijden, maar in gesprek met Sky Sports F1 wijst hij naar een nog veel groter probleem dan het asfalt. "De remmen. Het helpt niet dat het asfalt loskomt, maar de data spreekt voor zich. Ik weet niet of ik in kan gaan op de details, maar het is gewoon ontzettend frustrerend. Ik ben altijd heel eerlijk geweest, en hoeveel fouten ik ook maak, ik zou het haten om in de spiegel te kijken en mezelf excuses te zien verzinnen wanneer ik een fout maak."

"Daarom ben ik altijd recht voor zijn raap als ik voor de camera sta, maar vandaag neem ik hier geen enkele verantwoordelijkheid voor."

Leclerc legt uit hoe het probleem met de remmen precies zit. "Het gaat niet eens om het remmen zelf. Ik raak ze aan, maar er is gewoon iets met die remmen… Bij de voorremmen werd er veel harder geremd dan ik verwachtte, terwijl de achterremmen helemaal geen vertraging gaven. Het was alsof ik helemaal geen achterremmen had."

"Daar heb ik nu al twee races mee te maken. We hebben wat verschillen gehad in remmen tussen de auto's, maar ik denk niet dat dat op zichzelf een nadeel is geweest voor mij. Hier en in Montreal, met lagere bandentemperaturen, de grotere gevoeligheid van de banden omdat je op de limiet rijdt, en die inconsistentie, is het gewoon een absolute nachtmerrie geweest."

De frustratie is zelfs zo groot, dat Leclerc er haast geen woorden voor heeft. "En ik weeg mijn woorden zorgvuldig af. Ik heb nu gewoon niet veel te zeggen. Ik lijk nu wel een idioot! Als je op een idioot lijkt door een fout die je zelf hebt gemaakt, is dat prima. Maar dit zit op het randje van gevaarlijk."

Toch zou de nachtmerrie binnenkort ten einde moeten komen. "We hebben wel een oplossing en vanaf de volgende race zal ik overstappen op dezelfde richting die Lewis voor zijn afstelling heeft. Dat zal de problemen waarmee ik te maken heb oplossen. Misschien brengt Lewis’ configuratie weer andere problemen met zich mee, maar op dit punt heb ik gewoon consistentie nodig. Meer niet."

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
Volledige kalender
x
GP Monaco Red Bull achterhaalt oorzaak voor uitvalbeurt Verstappen