In zekere zin was het hét moment waarop de race van Max Verstappen verloren ging. Als hij niet zat te bakkeleien met Lewis Hamilton in de eerste bochtencombinatie, was hij niet teruggevallen naar de achtste plaats en was hij Valtteri Botttas nooit tegengekomen. Desondanks leek de Nederlander Hamilton niks kwalijk te nemen.
Red Bull-teamadvisier Helmut Marko is echter wat minder laconiek over wat er gebeurde: "Max zat eigenlijk al voor Lewis, maar Hamilton zette zijn actie agressief in, waardoor Verstappen wijd moest gaan en plaatsen verloor", zo wordt de Oostenrijker geciteerd door ORF.
Op de vraag of de wedstrijdleiding goed heeft gehandeld door het af te doen als een race-incident, reageert hij cynisch: "Als wij het slachtoffer zijn, wordt het altijd als 'normaal racen' beschouwd." Max Verstappen legde uiteindelijk beslag op de zesde plaats, één plek achter teamgenoot Alexander Albon.

Rapportcijfers Formule 1-coureurs na GP van Mexico
De Grand Prix van Mexico begon spectaculair, maar ging vervolgens als een nachtkaars uit. Max Verstappen kende een ongelukkige start, waarna hij al snel terugviel tot achteraan het veld. Lewis Hamilton profiteerde van een goede strategie en verschalkte daarmee de beide Ferrari's en zijn teamgenoot. RacingNews365 deelde rapportcijfers uit.
Bekijk het albumMis niets van het F1-seizoen 2023 en zet de F1-kalender eenvoudig op jouw smartphone of PC
Download nu de F1-kalender