Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Ferrari

Marko niet bang voor Ferrari: "Dit is een andere race"

Ferrari is het enige team dat Red Bull dit seizoen van een GP-zege hield. Bij de GP van Mexico vanavond starten de twee Ferrari-coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz van de eerste startrij, vóór Max Verstappen. Is een nieuwe zege mogelijk?

Dat Ferrari snel is over één ronde, dat heeft het team dit seizoen al vaker laten zien. Maar een goede racepace aanhouden in een volledige Grand Prix is andere koek voor het Italiaanse team. Alleen in Singapore lukte het, maar dat was vooral door juist het drukken van het tempo in de slotfase door de latere winnaar Carlos Sainz. Omdat inhalen nagenoeg onmogelijk is op het stratencircuit in Singapore was dit voor Sainz genoeg om de serie van tien overwinningen op rij van Max Verstappen te doorbreken.

Red Bull-adviseur Helmut Marko blikt bij het Duitse Sky Sports vooruit op de race in Mexico en voorziet, in vergelijking met Singapore, eigenlijk geen problemen voor Red Bull. "Iedereen weet dat dit een lange race is en in de beginfase wil je niets riskeren. En met deze temperaturen kan het ook zijn dat je dan één of twee stops maakt."

"Ook qua banden staan we er goed voor. En laten we wel wezen, het zou eigenlijk de eerste keer zijn dat Ferrari het tempo over de gehele raceafstand kan bijhouden. Singapore was een uitzondering. Sainz kon daar vertragen, omdat je niet kunt inhalen in Singapore. Hij deed het tactisch geweldig, maar dit is een andere race", tempert hij de Italiaanse verwachtingen op een nieuwe zege.

Formule 1 GP Mexico 2023 RN365 Nieuwsdossier

Praat mee!

Viaplay
x
Breaking Nederige Hamilton toont zich Ferrari-coureur in vol ornaat