Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
McLaren

McLaren haalt nieuwe update van auto Norris en Piastri

Lando Norris en Oscar Piastri wisten zich op de tweede startrij te kwalificeren voor de sprintrace. Dit kregen de coureurs voor elkaar nadat het team besloot om een upgrade van de auto af te halen.

Norris FP1 Canada
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

McLaren neemt voor het tweede GP-weekend op rij een groot upgradepakket mee, in de hoop dat het met Mercedes kan blijven strijden om overwinningen. De Zilverpijlen hebben op hun beurt hun eerste waslijst aan upgrades meegenomen naar Canada. De vraag was dus wie de meeste progressie in de ontwikkeling van de auto heeft kunnen boeken tussen Miami en Canada. 

Tijdens de sprintkwalificatie werd al snel duidelijk dat dit Mercedes was. George Russell pakte poleposition, terwijl Kimi Antonelli beslag legde op de tweede plaats. Lando Norris en Oscar Piastri moesten het doen met een plek op de tweede startrij. Dit deden ze nadat McLaren ervoor koos om de geüpgradede voorvleugel van de auto's af te halen. 

Technisch directeur Neil Houldey legt na de sprintkwalificatie uit waarom het team daarvoor heeft gekozen: "We zijn tevreden dat we uit de sprintkwalificatie zijn gekomen met een derde en vierde plaats. We hebben de afgelopen races grote stappen gezet. De upgrade in Miami heeft duidelijk geholpen om het gat naar de koplopers te verkleinen, en de nieuwe onderdelen die we hier hebben meegenomen lijken dat gat opnieuw iets verder te hebben gedicht."

"Dat gezegd hebbende zijn we na de eerste vrije training teruggegaan naar de oude specificatie van de voorvleugel. Tijdens de sessie merkten we dat de nieuwe voorvleugel niet leverde wat we ervan verwachtten. We hebben uiteindelijk besloten om weer de vorige specificatie te gebruiken, omdat die de coureurs meer vertrouwen gaf en hen in staat stelde meer performance vrij te spelen."

Focus vooruit

De focus gaat ondanks het prima kwalificatieresultaat echter direct vooruit richting de rest van het weekend. Meestrijden om de overwinning is nog altijd het doel van de regerend constructeurskampioen. Voorlopig ging iedere overwinning dit seizoen naar Mercedes. 

"Er is nog steeds ruimte om meer performance uit de auto te halen voor de kwalificatie. Onze focus blijft vooruit gericht: performance toevoegen aan de auto, werken aan de volgende upgrades en ervoor zorgen dat we in een positie komen waarin we vechten voor plek één en twee, niet alleen voor drie en vier. Het doel is om dat gat volledig te dichten", besluit Houldey

Denk jij dat Verstappen, Russell of Antonelli in de top 3 rijdt in Canada? Pak bij Unibet maar liefst 50x je inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Win 50 keer jouw inzet!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
can GP Canada 24 mei 2026
mco GP Monaco 7 jun 2026
esp GP Barcelona 14 jun 2026
aut GP Oostenrijk 28 jun 2026
gbr GP Groot-Brittannië 5 jul 2026
bel GP België 19 jul 2026
Volledige kalender
x
Max Verstappen Verstappen reageert fel op 'dom gekakel' Montoya