"We denken dat er nog steeds veranderingen nodig zijn om deze reglementen verder te verbeteren", zo begint McLaren-CEO Zak Brown zijn verhaal in Monaco. De Amerikaan is voor de microfoons van onder meer RacingNews365 duidelijk: hij ziet het liefst een motorverhouding van 60/40 in 2027, net als de meeste coureurs.
Het probleem? McLaren is geen motorleverancier en heeft dus geen stemrecht. Toch verwacht Brown dat de verandering er uiteindelijk komt. "Ik denk dat iedereen het erover eens is dat we nog aanpassingen kunnen doorvoeren om de sport verder te verbeteren. Ik denk - en dat weten jullie allemaal - dat mensen hun persoonlijke belangen over wat hen wel of niet competitiever maakt opzij moeten zetten en moeten samenwerken."
Brown doet daarmee een duidelijke oproep. "Volgens mij bestaat er brede consensus dat er nog dingen moeten veranderen. Het stemt me positief dat die veranderingen er gaan komen, al zal iedereen ongetwijfeld gaan armpje drukken over hoe die veranderingen er precies uit moeten zien."
"Maar ik ben optimistisch dat er verandering komt. Het zou doodzonde zijn als we de sport niet verder zouden verbeteren, terwijl we daar nu juist de kans voor hebben."
Speel mee met de gratis voorspelgame van het WK-voetbal en win tot 10.000 euro!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Speel mee met de WK-voorspelgame!Meest gelezen
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!