Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Laurent Mekies

Mekies blikt terug op ingrijpend telefoontje: "Je zal me waarschijnlijk niet geloven"

Laurent Mekies werd na de GP van Groot-Brittannië aangesteld als de nieuwe teambaas van Red Bull Racing. De Fransman deelt zijn ervaringen rondom het beslissende telefoongesprek dat hij voerde voor zijn aanstelling.

Mekies Belgium Thursday
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De Formule 1-wereld werd op 9 juli wakker geschud door het nieuws dat Christian Horner per direct Red Bull Racing zou verlaten. Later op de dag werd bekendgemaakt dat Laurent Mekies de taken van de Brit over zou nemen. De Fransman maakte de overstap van zusterteam Racing Bulls en is inmiddels niet meer weg te denken bij de Oostenrijkse renstal.

In de eigen podcast Talking Bull kijkt Mekies terug op het moment dat zijn telefoon ging en hem het aanbod werd gedaan: "Het was net alsof ik in een slechte film zat. Ik was drie dagen in Silverstone vanwege het GP-weekend. Op maandag was ik in Londen, om andere redenen, en toen werd ik gebeld door Oliver (Mintzlaff) en Helmut (Marko)."

"En je zal me waarschijnlijk niet geloven, maar de verbinding was verschrikkelijk. Het was heel erg moeilijk om te verstaan wat ze zeiden. Dus ik vertelde dat ze maar via WhatsApp moesten terugbellen. Toen ze dat deden, werd duidelijk wat ze aan me vroegen. Ik vroeg de heren of ik wat bedenktijd kon krijgen, en dat was prima."

Wijze woorden van mevrouw Mekies

Het duurde even voordat Mekies doorhad wat voor kans hij aangeboden kreeg: "Je hangt op en dan pas komt het besef. Wauw, Red Bull belt je voor die geweldige baan, om je bij dit geweldige team te voegen. En weet je, je realiseert je heel snel hoe groot de eer en het privilege is om dat telefoontje te krijgen."

Na het telefoontje van Mintzlaff en Marko belde Mekies zijn vrouw op: "Ik heb haar uitgelegd wat er zojuist gebeurd was en heb haar gevraagd wat ze ervan vond. Na een minuut of twee à drie zei ze: 'Hebben we überhaupt wel een keuze?' Een keuze? Hadden ze het over een keuze? vroeg ik me af. En ik denk dat ze gelijk had. Maar, lang verhaal kort: we waren het erover eens dat het een eer was en de keuze was snel gemaakt."

Ook interessant:

Wat hebben we met zijn allen genoten van Max Verstappen, juist toen stiekem het niemand meer verwachtte. Een wijze les voor iedereen, toch Rudy van Buren, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?

Praat mee!

x
Breaking Ford en Red Bull onthullen presentatiedatum nieuwe auto Verstappen