Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris haalt Verstappen aan in spel van duizendsten tijdens kwalificatie Barcelona

Lando Norris was in Barcelona niet in staat om zich te mengen in de strijd om poleposition, maar de McLaren-coureur is wel tevreden met zijn vierde startpositie. Na afloop trekt hij een belangrijke conclusie.

Norris Q Barcelona
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © 2026 Getty Images

Lando Norris was op vrijdag in Barcelona nog de snelste man in de tweede vrije training, maar in de kwalificatie slaagde hij er niet in om mee te strijden om poleposition. Uiteindelijk zat er niet meer in dan een vierde plaats, al was het verschil met Kimi Antonelli op P3 maar drie duizendsten. 

Toch ziet Norris het niet als een stap achteruit, legt hij uit tegenover onder meer RacingNews365. "Ik denk eigenlijk dat we een goede stap voorwaarts hebben gezet. Het is niet zo dat wij het kwijt zijn geraakt, het kwam juist naar ons toe. Maar de anderen hebben gewoon harder gepusht. Als je de onboards van ons met die van hen vergelijkt, denk ik dat het verschil duidelijk is. In ieder geval wat de balans betreft, en hoe makkelijk het is om een rondetijd neer te zetten."

"Ik ben dus wel heel blij met hoe de kwalificatie is verlopen. Ik weet dat het gat naar P3 niet heel groot was, maar hij (Antonelli, red.) zit in een auto die drie tienden sneller kan, terwijl ik in een auto zit die nog maar een tiende sneller kan. Ik ben dus best tevreden met dit resultaat. Hier moeten we als team ook wel blij mee zijn." 

'Alle kleine beetjes helpen'

De verschillen zijn in de uiteindelijke uitslag op meer plekken klein, want Max Verstappen stond bijvoorbeeld maar twee honderdsten achter Norris op P5. De Brit trekt daar een belangrijke conclusie uit: "Ik rijd dit weekend met de nieuwe voorvleugel. Het is maar een minimaal verschil, ik ken de data niet uit mijn hoofd, dus ik kan daar niet echt iets over zeggen." 

Hij ziet vooral de voordelen van dat nieuwe onderdeel. "Maar alle kleine beetjes helpen. Dat heeft me vandaag waarschijnlijk P4 opgeleverd, denk ik! Max staat maar twee honderdsten achter me op P5, dus we zitten echt nog in een situatie waarin iedere milliseconde telt. Het team doet het echt fantastisch door alle mogelijke upgrades mee te nemen." 

Scoort Max Verstappen wederom een zege of podium? Dan scoor jij ook dik! Unibet keert liefst 50 x jouw inzet uit bij een podiumplaats van Verstappen, Kimi Antonelli of George Russell!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
usa GP Verenigde Staten 25 okt 2026
mex GP Mexico-Stad 1 nov 2026
bra GP Brazilië 8 nov 2026
usa GP Las Vegas 22 nov 2026
qat GP Qatar 29 nov 2026
are GP Abu Dhabi 6 dec 2026
Volledige kalender
x
GP Verenigde Staten Verstappen geniet van kartende neefjes: "Mogen me altijd bellen"