Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Lando Norris

Norris: "McLaren kan dit jaar de beste auto hebben"

McLaren kent een moeizame start van het nieuwe Formule 1-tijdperk. De regerend wereldkampioen staat al op een forse achterstand in het constructeurskampioenschap, maar Lando Norris denkt dat McLaren alsnog de beste auto kan hebben in 2026.

Norris Japan
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

De resultaten bij McLaren vallen tot nu toe erg tegen. In Australië en China scoorden Lando Norris en Oscar Piastri slechts 18 punten, terwijl ze in drie van de zes verreden races niet eens aan de start verschenen. Piastri crashte tijdens de verkenningsronde op weg naar de grid in Melbourne, terwijl beide coureurs niet aan de start van de GP van China verschenen vanwege een elektrisch probleem.

Mercedes en Ferrari staan ondertussen al ver voor op McLaren in de strijd om het constructeurskampioenschap. In de persconferentie voorafgaand aan de GP van Japan wordt er echter aan Norris gevraagd of het team uit Woking weer kan meedoen om de titel. Hoeveel vertrouwen heeft de regerend wereldkampioen bij de coureurs daarin?

"Ik weet het niet. Ik kan me niet herinneren hoeveel punten we in 2024 achterlagen op Mercedes, Red Bull en Ferrari. Ik denk dat we meer dan 150 punten achter stonden, en dat we er toch in slaagden om terug te komen en het constructeurskampioenschap te winnen", vertelt Norris tegenover onder meer RacingNews365.

Vertrouwen

"Ik weet niet hoe ver we nu achterliggen; het is al behoorlijk wat, maar ik denk dat we daar op dit moment nog niet per se aan denken. Ik denk dat we er in de eerste plaats aan denken om op het podium te komen, en daarna gewoon weer races te winnen. De punten komen dan vanzelf en we zullen zien wat we kunnen goedmaken. Maar daar hebben we vertrouwen in. Ik wil zeggen dat we als team zelfverzekerd zijn en in onszelf geloven." 

Tot slot zegt de Brit het volgende: "We hebben de laatste twee kampioenschappen gewonnen en vorig jaar het coureurskampioenschap, omdat we de beste auto op de grid konden bouwen. Ik heb er vertrouwen in dat we dat dit jaar weer kunnen doen. Het kost gewoon tijd. Je moet geduld hebben. Maar ja, ik heb veel vertrouwen in het team en ik denk dat we dit jaar de beste auto kunnen hebben."

Frankrijk en Marokko, het is een prachtig affiche op het WK voetbal. Scoort een van beide ploegen, dan win je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor nieuwe spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Claim jouw bonus!

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

F1-kalender 2026
Race Datum
bel GP België 19 jul 2026
hun GP Hongarije 26 jul 2026
nld GP Nederland 23 aug 2026
ita GP Italië 6 sep 2026
esp GP Spanje 13 sep 2026
aze GP Azerbeidzjan 26 sep 2026
Volledige kalender
x
Max Verstappen Red Bull-coureur openbaart intensief contact met Horner