Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site (Plus)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Premium)
  • En nog veel meer…
Ontdek de mogelijkheden
Nyck de Vries

Nyck de Vries maakt officieel Formule 1-debuut in Barcelona

Nyck de Vries rijdt komend weekend zijn eerste officiële Formule 1-meters tijdens een Grand Prix-weekend. Dat doet hij echter niet zoals je wellicht zou verwachten voor het team van Mercedes.

De Vries
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © Mercedes-Benz-EQ

Nyck de Vries staat op de inschrijflijst voor de Formule 1 Grand Prix van Barcelona om als testcoureur deel te nemen aan de eerste vrije training. Hij komt echter niet uit voor Mercedes, maar voor het team van Williams. Hij neemt voor de gelegenheid het zitje van Alexander Albon over.

Formule 1-teams zijn dit seizoen verplicht minstens twee keer een rookie-coureur in de auto te zetten tijdens een eerste vrije training. De Vries is de eerste coureur dit seizoen die bevestigd is als vrijdagcoureur. De keuze voor Williams is vanwege de nauwe samenwerking met Mercedes niet onlogisch.

Sven Smeets, sportief directeur van Williams, heet De Vries van harte welkom binnen het team: "Ik kijk er naar uit om De Vries bij dit team te zien tijdens VT1 voor de Grand Prix van Spanje. Omdat hij erg getalenteerd is en over de nodige ervaring beschikt, twijfel ik er niet aan dat hij de tijd in de FW44 nuttig zal gebruiken en goed zal presteren voor het team."

Die woorden worden geëchood door Dave Robson, Head of Vehicle Performance: "Het is altijd goed om met een nieuwe coureur te werken en nieuwe feedback te krijgen op de sterkten en zwaktes van de auto. Zijn ervaring en professionaliteit zullen van cruciaal belang zijn op de vrijdag, voordat hij het stuur teruggeeft aan Alex voor VT2."

Ook interessant:

Ferrari én Red Bull pakken in Spanje allebei uit met updates. Het maakt dat we het beste van Red Bull en Max Verstappen nog niet hebben gezien, maar dat kan evengoed voor Ferrari en Charles Leclerc gelden. Wat zegt het podcast-panel?

Luister nu de podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk.

Het F1-seizoen is afgelopen, maar RacingNews365 gaat volle bak door. Op 13 december kan jij aanwezig zijn bij ons live event. Een toffe F1-avond met een live F1-podcast met Tom Coronel, Ruud Dimmers en host Joris Mosterdijk! Tevens ga jij gaat ook zelf racen in een simulator! Ben je een echte kenner? Dat mag je bewijzen in de pubquiz, met toffe prijzen!

Kortom, het ideale avondje uit!

Bestel snel jouw tickets op=op
Forbidden

Weddenschappen Nyck de Vries

Unibet
Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+. Unibet Unibet

Formule 1 GP Spanje 2022 RN365 Nieuwsdossier

23 reacties

Viaplay

Unibet
x
RN365 F1-podcast Verstappen en Red Bull gaan de lat in 2024 nog hoger leggen