Tijdens de eerste testweek in Barcelona zijn er eerste indicaties over het Formule 1-seizoen 2026 naar buiten gekomen. De koningsklasse van de autosport is een heel nieuw tijdperk ingegaan met grote reglementswijzigingen, zowel aan de kant van de motor als het chassis.
De tijden duikelden vanaf dinsdag elke dag wat naar beneden, en uiteindelijk was Lewis Hamilton met een 1:16.348 de snelste man tijdens de eerste wintertestweek op het Circuit de Barcelona-Catalunya. Vorig jaar was de poletijd van Oscar Piastri 1:11.546, waardoor Hamilton nog altijd een kleine vijf seconden moest toegeven op die tijd.
'In Bahrein betrouwbaardere gegevens'
Bij Pirelli zijn ze desondanks onder de indruk van de snelheid die is getoond. En over anderhalve week reist het F1-circus af naar Bahrein, waar twee keer drie testdagen op het programma staan. Wat betekent dat voor de Italiaanse bandenfabrikant? Dat is de vraag die aan topman Mario Isola wordt gesteld.
"In Bahrein gaan we vooral de harde compounds testen, omdat we weten dat Bahrein behoorlijk zwaar is voor de banden. Daar zijn omstandigheden die waarschijnlijk meer overeenkomen met wat we tijdens de race aantreffen, en dus representatiever. Maar vooral met auto's die dichter bij de versie liggen die in Melbourne aan het kampioenschap zullen beginnen", aldus Isola tegenover F1.
"Ik denk dat de auto's al een stuk sneller zijn dan ik had verwacht. Ze rijden rondetijden die niet zo traag zijn. Voordat ik naar Barcelona kwam, hoorde ik veel verhalen dat de auto's traag zijn en dat het energiebeheer lastig is."
"Het is zeker lastig, het is een compleet nieuw pakket. We zagen dat sommige coureurs moeite hadden om zich aan te passen aan het nieuwe systeem, en ook wat flat spots op de banden, wat normaal is in deze situatie. In Bahrein zullen we zeker betrouwbaardere gegevens hebben", zegt hij tot slot.
Ontvang 200 Free Spins én €30 aan Free Bets als je €10 inzet op Sport!
Claim jouw bonusMeest gelezen
In dit artikel










Praat mee!