Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
F1 Grand Prix Monaco 2025

Razendsnelle Verstappen laat concurrentie met hoofdbrekens achter in Monaco

Max Verstappen heeft zich goed van voren laten zien in de derde vrije training in Monaco en dat op de... medium banden!

Verstappen Monaco FP3
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Als er een kwartier trainen op zit in de derde oefensessie hebben we de helft van alle coureurs überhaupt nog niet op het asfalt gezien. De baan biedt nog niet veel grip, dus het lijkt erop dat de grote jongens het aan de kleinere teams over laten om de baan een beetje schoon te 'vegen'.

Als dan Max Verstappen zich op medium banden op de baan meldt, sluit hij aan achter Lando Norris en Charles Leclerc, beide opererend op softs. Verrassend is dat Lance Stroll en Yuki Tsunoda vervolgens allebei harder gaan op medium, het toont aan hoe de baan tot leven komt.

De genoemde coureurs gaan door op de genoemde banden en het zijn de Ferrari's en Red Bulls die het tempo aangeven. Ferrari dus op medium, Red Bull op medium, met de Japanner keurig in de het spoor van Verstappen.

Uitslag Derde vrije training - Monaco

Unibet
# Coureur Team Tijd Band
Resultaten worden geladen...

Echter, als Verstappen er echt eens goed voor gaat zitten, pakt hij met twee tienden de koppositie over van Leclerc. Maar het is dan nog altijd wachten op de echte kwalificatiesimulaties. Die zien we met nog zo'n 20 minuten te gaan vroeg de vroegste coureurs.

Verstappen verbetert zich niet op zachte banden en sowieso lijken de medium banden te kunnen wedijveren met softs om de snelste tijden, iets wat nog een heel interessant gegeven kan worden richting de kwalificatie. Een van de weinigen die zich noemenswaardig weet te verbeteren, is Oscar Piastri, maar genoeg om de tijd van Verstappen aan te vallen is het niet. 

Verstappen geeft via de boordradio dan ook aan dat er op de zachte banden (C6, speciaal ontwikkeld eigen voor Monaco) niet te rijden valt. Zo rijdt hij zijn persoonlijk snelste ronde op medium banden en die tijd is goed voor P2 en dus lijkt die band wel degelijk een optie voor de kwalificatie. Is dat iets waar de concurrentie dan ook naar gaat kijken?

Ja Charles Leclerc gaat dus sneller en inderdaad op zachte banden, maar de Monegask is en blijft een klasse apart dit weekend. De sessie komt abrupt tot een einde als met nog twee minuten te gaan Lewis Hamilton hardhandig de vangrails kust en zijn band kapotrijdt met een code rood tot gevolg.

Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Monaco, pak je bij Unibet maar liefst 50x je inzet 

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd. 18+

Win 50x je inzet!

Praat mee!

x
Live Reacties na grote achterstand Verstappen in kwalificatie Monaco