Red Bull heeft een grote stap vooruitgezet dankzij de updates die in Azerbeidzjan aan de RB22 zijn geïntroduceerd. Max Verstappen heeft daardoor twee zeges op rij behaald en George Russell heeft ook al aangegeven dat Red Bull nu het 'te kloppen team' is in de Formule 1.
Oud-Formule 1-coureur Ralf Schumacher stelt dat Red Bull zijn zaken nu goed op orde heeft, maar nog belangrijker is dat zij een goed begrip lijken te hebben van de auto en waar de verbeteringen te vinden zijn. In de Backstage Boxengasse-podcast wijst hij Red Bull dan ook aan als grootste kanshebber op de titels van 2027 - mits het team 'zo doorgaat'.
"Ik denk dat ze het concept inmiddels begrijpen, het nieuwe concept", zegt Schumacher. "Dat is ook een belangrijk punt. Volgens mij zijn ze op dit moment namelijk de enigen die een update introduceren die daadwerkelijk werkt. McLaren is dat niet gelukt. Ferrari worstelt er een beetje mee. En Mercedes heeft het momenteel ook lastig."
"Dat is best interessant. Het gaat dus om de combinatie van de motor, het chassis en Max Verstappen. Als je kijkt naar wat ze daar met z'n vieren voor elkaar hebben gekregen, dan moet die Red Bull Ford-motor toch echt een bijzonder krachtige krachtbron zijn."
Red Bull en Verstappen leren
Naast de prestaties van de motor en het chassis wijst Schumacher op de vooruitgang die Red Bull heeft geboekt met het energiemanagement. Het team lijkt steeds beter te begrijpen hoe het de beschikbare elektrische energie gedurende een ronde optimaal kan benutten. Dat is een belangrijk onderdeel van de huidige generatie Formule 1-auto's, waarin de samenwerking tussen de verbrandingsmotor en het elektrische systeem een grote rol speelt.
Volgens Schumacher was er voor die vooruitgang wel een wisselwerking nodig tussen het team en de coureur. "Eerlijkheidshalve moeten we zeggen dat Max het er soms ook niet mee eens was en vond dat hij het anders moest aanpakken dan het team voorstelde. Uiteindelijk hebben ze samen de neuzen dezelfde kant op gekregen en een strategie ontwikkeld: wanneer, hoe en waar moet je de energie gebruiken?"
"Ik herinner me Silverstone nog, toen zijn batterij aan het einde leeg was. Nico Hülkenberg had nog wel energie over, omdat Max zich daartegen had verzet en vond dat de strategie voor het opladen - wanneer, hoe en waar - niet klopte. Ook op dat vlak hebben ze dus snel bijgeleerd. Dat moet je ze nageven", besluit de Duitser.
Ook interessant:
Max Verstappen maakte veel indruk tijdens de GT World Challenge in Portimão door van P24 naar P9 te rijden. Anouck van Heerden en Tim Coronel blikken terug én vooruit op de GP van de Verenigde Staten in een gloednieuwe RacingNews365 Formule 1-podcast!
Meest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.











Praat mee!