McLaren kent vooralsnog een moeizaam begin van het Formule 1-seizoen 2026. In de eerste twee weekenden werden er slechts 18 punten gescoord, terwijl Lando Norris en Oscar Piastri tijdens de Grand Prix van China niet eens in actie kwamen. Beide auto's hadden te maken met een elektrisch probleem, waardoor ze de start niet haalden.
Piastri kwam ook al niet in actie tijdens zijn thuisrace in Australië, omdat hij in de verkenningsronde op weg naar de grid crashte. Zodoende heeft de Australiër nog geen competitieve meter gereden tijdens een Grand Prix in 2026. Hij scoorde wel punten tijdens de sprintrace in China, waardoor hij op drie punten staat in de WK-stand.
'Nog competitiever'
Op de vrijdag in Japan zat McLaren er eigenlijk voor het eerst dit seizoen goed bij. In de eerste training eindigden Norris en Piastri op P3 en P4, terwijl Piastri in de tweede sessie de snelste tijd noteerde met zijn teamgenoot op de vierde positie. Piastri blikt nu terug op zijn vrijdag.
"Over het geheel genomen was het een prima dag voor ons. We hebben het gevoel dat we behoorlijke vooruitgang hebben geboekt, vooral tijdens de tweede vrije training. Dat is bemoedigend. Het gevoel is positief en we hebben waardevolle data verzameld die ons in een solide positie brengen", zegt Piastri in een persbericht van McLaren.
"We weten dat er nog werk aan de winkel is. Het is bovendien duidelijk dat sommige van onze concurrenten, met name Mercedes, erg sterk zijn. De focus ligt echter op onze eigen prestaties. We hopen voort te bouwen op de vooruitgang van vandaag en dat momentum mee te nemen om nog competitiever te worden."
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.












Praat mee!