Bij de Dakar Rally heeft Anton Karginov goede zaken gedaan door tijd te winnen op al zijn naaste Kamaz-concurrenten. In de 338 kilometer lange proef ging hij er met de dagoverwinning vandoor. Het verschil was echter maar 38 seconden ten opzichte van nummer twee Sotnikov.
Janus van Kasteren bleef namens Team de Rooy lang in het spoor van de Russen, maar moest in de slotfase toch nog wat tijd toegeven. Na 200 kilometer reed hij op slechts een viertal minuten achterstand, maar uiteindelijk werden dat er nog wat meer. Na 338 kilometer kwam hij binnen op 9 minuten van dagwinnaar Karginov.
Naast van Kasteren deden andere coureurs het iets minder, maar zeker niet slecht. Van den Brink (negende), Versteijnen, (tiende), Van den Heuvel (elfde), Huzink (dertiende), De Groot (veertiende) en De Baar (vijftiende) finishte allemaal in de top vijftien.
Klassement
In het klassement blijft Sotnikov aan de leiding gaan, met Nikolaev hijgend in zijn nek. Karginov maakte dus een klein beetje tijd goed, maar na zijn tegenvallende eerste etappe is zijn achterstand nog steeds zo'n achttien minuten.
In het klassement kijkt Van Kasteren aan op achterstand van 45 minuten. Daarin zitten 15 strafminuten, die hij kreeg tijdens de eerste etappe op zondag. Hij staat daarmee op plek zes. Ook op plek negen, tien, elf, twaalf en dertien vinden we Nederlanders terug, zoals hieronder is te zien.
Klassement trucks Dakar 2022 na etappe 2
| Pos. | Coureur | Team | Tijd |
|---|---|---|---|
| 1. | Sotnikov | Kamaz - Master | 07:59.07 |
| 2. | Nikolaev | Kamaz - Master | + 02.07 |
| 3. | Karginov | Kamaz - Master | + 18.34 |
| 4. | Shibalov | Kamaz - Master | + 22.43 |
| 5. | Loprais | Instaforex Loprais Praga | + 31.11 |
| 6. | Van Kasteren | Team de Rooy IVECO | + 45.37 |
| 9. | Van den Brink | Team de Rooy IVECO | + 1:09.23 |
| 10. | De Groot | Fireman Dakar Team | + 1:27.13 |
| 11. | De Baar | Riwald Dakar Team | + 1:28.16 |
| 12. | Versteijnen | Team de Rooy IVECO | + 1:29.44 |
| 13. | Van den Heuvel | Dakarspeed | + 1:37.45 |
| 15. | Van den Brink | Team de Rooy IVECO | + 2:28.38 |
Ontvang het laatste F1-nieuws van RacingNews365 nu ook in je Google overzicht! Klik op onderstaande link en je ziet jouw favoriete F1-site nu nog vaker verschijnen. Zo mis je niets van het nieuws, analyses, interviews en scoops.
Volg RacingNews365 in GoogleMeest gelezen
In dit artikel
Dakar Rally 2022 RN365 Nieuwsdossier
Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2026 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!
+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda
We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

























Praat mee!