Max Verstappen won eind september de NLS-race op de Nordschleife met teamgenoot Chris Lulham. Hij werd door velen geroemd, maar er werd ook opgemerkt dat het deelnemersveld niet bijzonder sterk was. Grote fabrieksteams met bijbehorende fabriekscoureur waren er bijvoorbeeld niet, iets wat ook Verstappen zelf ruimhartig erkent in het eindejaarsinterview met Viaplay.
"Die overwinning was echt top, ik vond het ook echt leuk. Maar natuurlijk was het niet de allerbeste concurrentie", aldus Verstappen, die maar meteen korte metten maakt met de suggestie dat hij het af zou leggen tegen de grote kanonnen uit de GT-wereld.
"Ik durf te wedden dat als iedereen daar wél was geweest ik ze ook allemaal had aangepakt." Riepen mensen dat soort dingen misschien ook omdat ze op zich op hun teentjes getrapt voelden door een rookie die de heersende rangorde opschudt?
"Ja ja, maar laat ze allemaal maar komen. Ik wist natuurlijk dat de BOP (Balance of Performance, red.) van die Ferrari goed was, maar ze kunnen het allemaal komen proberen met hun BMW's en Porsches."
Wat Verstappen bovendien heeft achtergelaten op de Norschleife is een lichte versoepeling van de permit-regels. Het behalen van het rijbewijs voor de vervaarlijke omloop kan nu al deels worden afgevinkt door uitgebreid simulatorwerk. Doe genoeg baankennis op in de sim en je bent al een stip dichter bij dat felbegeerde papriertje dan voorheen.
Dat Verstappen die verandering er door heeft gekregen, vindt hij als ambassadeur van het simracen maar wat mooi: "Dat vind ik heel leuk. En er blijven natuurlijk altijd azijnzeikerds over dat je dat deel van je licentie in de sim kan behalen, maar ik vind dat alleen maar mooi."
Meest gelezen
In dit artikel







Praat mee!