Stiekem leek het er geen moment in te zitten, maar Max Verstappen deed toch weer het onmogelijke door poleposition te pakken in de kwalificatie voor de Grand Prix van Groot-Brittannië. De 27-jarige Nederlander reed een perfect rondje, in tegenstelling tot Oscar Piastri en Lando Norris. Zij moesten het met de tweede en derde plaats doen, terwijl ook Lewis Hamilton een betere startpositie in rook op zag gaan door een foutje.
Verstappen heeft met zijn poleposition een record van Sebastian Vettel bij Red Bull geëvenaard. De Duitser pakte tussen 2009 en 2014 44 polepositions voor de renstal, iets wat Verstappen nu ook voor elkaar heeft gekregen. Verstappen en Vettel beschikken over een flinke marge ten opzichte van de nummer drie, want Mark Webber pakte 'maar' 13 polepositions in dienst van Red Bull.
Het team heeft overigens in totaal 107 polepositions achter haar naam staan. Verstappen en Vettel zorgden voor het overgrote deel van het succes, terwijl Daniel Ricciardo en Sergio Perez ook een duit in het zakje deden. Zij grepen allebei drie polepositions. De kans is overigens levensgroot dat Verstappen het record van Vettel gaat breken, want hij krijgt nog heel wat mogelijkheden bij Red Bull.
Bekijk het lijstje met Red Bull-polepositions hieronder!
Polepositions Red Bull in de Formule 1
Coureur | Aantal polepositions |
---|---|
Max Verstappen | 44 |
Sebastian Vettel | 44 |
Mark Webber | 13 |
Daniel Ricciardo | 3 |
Sergio Perez | 3 |
Bij winst van Verstappen, Norris, Piastri of een andere favoriet in Groot-Brittannië, pak je bij Unibet liefst 50 keer jouw inzet!
Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.
Win 50 keer jouw inzet!Meest gelezen
In dit artikel
Praat mee!