Sluit je aan bij De grootste racefamilie van Nederland

Ontdek welk pakket bij jou past

  • Altijd meepraten over de Formule 1
  • Kans maken op toffe prijzen
  • Advertentievrije site * (Plus & Premium)
  • Toegang tot de exclusieve RN365 app (Plus & Premium)
  • En nog veel meer…
* m.u.v. content van derden
Ontdek de mogelijkheden
Andrea Stella

Verstappen verraste McLaren: "Zo lang, zo snel!"

Max Verstappen heeft zijn zege in Abu Dhabi deels te danken aan zijn openingstint op de mediumband, tenminste, dat denkt Andrea Stella. De McLaren-teambaas was verrast door de snelheid en consistentie van de Nederlander op die compound.

Stella
Artikel
Naar nieuwsoverzicht © XPBimages

Max Verstappen koos, net als bijna de gehele top tien, ervoor om in Abu Dhabi op de medium compound te racen. Oscar Piastri was de vreemde eend in de bijt. De Australiër startte op de harde band in de hoop de druk op Verstappen op te voeren.

Dat plannetje mislukte, want na de eerste pitstop van Verstappen reed de Nederlander snel naar Piastri toe, waarna hij hem zonder problemen inhaalde. De gesplitste strategie van McLaren was een bewuste keuze, al had die geen rekening gehouden met de snelheid van de viervoudig wereldkampioen, zo blijkt uit de woorden van McLaren-teambaas Andrea Stella tegenover diverse media, waaronder RacingNews365.

"Toen we de kwalificatie zagen, begonnen we na te denken over wat de startband zou betekenen qua strategische opties. Ik denk dat iedereen de race startte met het idee dat de harde band een goede keuze zou zijn, of het nu met een éénstopper of tweestopper was", begint Stella.

McLaren verrast door Verstappen

Maar Max Verstappen kreeg het voor elkaar om beide compounds goed te laten werken in de race, en dat zorgde ervoor dat het plan van McLaren overhoop werd gehaald, geeft Stella toe: "Als er iemand op de harde band rijdt, en iemand anders op de medium band, dan moet degene op de mediums pushen, en op een gegeven moment misschien zelfs te veel. We waren een beetje verrast dat Max zo lang zo snel op de mediumbanden kon rijden."

Stella geeft vervolgens nog wat extra informatie over hoe de gesplitste strategie tot stand kwam, zeker omdat het team er normaal gesproken voor kiest om beide coureurs dezelfde strategie te geven: "Het is altijd een collectieve beslissing, want de coureurs geven hun mening, het strategische team geeft input, en ook de race-engineers doen hun zegje."

"Ik, als teambaas, en Zak (Brown) hebben uiteindelijk groen licht gegeven. Het is dus een besluit dat na meerdere gesprekken wordt genomen, niet in een enkele vergadering. Soms heb je een idee, een hypothese, dan slaap je er een nacht over, en dan wordt er 's ochtends nog een keer naar gekeken. Het definitieve besluit werd uiteindelijk een paar uur voor de race genomen", besluit Stella. 

Ook interessant:

Bizarre Verstappen maakte van het slechtste het beste

Verstappen zat niet bij de pakken neer en hoeft dat ook helemaal niet te doen. Hij mag terugkijken op een meer dan geslaagd seizoen op persoonlijk vlak, nietwaar Tim Coronel, Ruud Dimmers en Joris Mosterdijk?

Scoor de hoogste odds en win VIP kaarten voor de klassieker! Speel en win bij Unibet!

Voorwaarden van toepassing, alleen geldig voor spelers van 24 jaar en ouder. Wat kost gokken jou? Stop op tijd 18+.

Download kalender

Praat mee!

Nooit meer iets van de Formule 1 missen? Dat kan! Zet met een druk op de knop de Formule 1-kalender van 2025 in jouw agenda. Gebruik de button hieronder om hem in de agenda van je smartphone of pc te plaatsen en mis geen seconde van het nieuwe seizoen!

+ Toevoegen aan agenda + Toevoegen aan agenda

We hebben ook een versie met alleen de race en kwalificatie.
klik hier voor deze versie en meer uitleg.

x
F1 2026 Pirelli onthult flitsende look gloednieuwe F1-banden